Lotnictwo

Kolejny Dreamliner we flocie PLL LOT

Majówka dla PLL LOT jest bardzo pracowitym okresem. Wczoraj oprócz uruchomienia trasy z Wilna do Londyn City, na warszawskim lotnisku wylądował trzynasty Boeing 787 Dreamliner.

Najnowsze dziecko PLL LOT jest trzynastą tego typu maszyną, a piątą w powiększonej wersji -9. Samolot o numerach rejestracyjnych SP-LSE wylądował w Warszawie 1 maja o godzinie 13:30.  Co ciekawe taki sam numer boczny miał Iliuszyn Ił-18, który służył w PLL LOT od 1965 do 1990 roku.

Najnowszy nabytek LOT to 787-9 będący większą (ale nie największą) wersją Dreamlinera. Samolot jest zdolny zabrać na pokład 294 pasażerów, czyli o 42 więcej niż mniejsza wersja 787-8. „Dziewiątka” jest o 6 metrów dłuższa od wersji -8, ma większe możliwości przewozu cargo oraz wydłużony o 550 km zasięg, dzięki czemu maszyna jest zdolna przelecieć bez międzylądowania 15 700 km.

Na chwilę obecną LOT posiada trzynaście Dremalinerów: 8 w wersji -8 oraz pięć w wersji -9. To jednak nie koniec dostaw. Do końca roku mają do polskiego przewoźnika trafić jeszcze dwie maszyny w wersji -9, dzięki czemu długodystansowa flota LOT powiększy się do 15 maszyn.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker