Lotnictwo

Lotnisko we Frankfurcie z dziennym rekordem obsłużonych pasażerów

Frankfurcie lotnisko będące największym lotniskiem w Niemczech i jednym z największych w Europie 30 czerwca pobiło dzienny rekord obsłużonych pasażerów.

Przez port przewinęło się w sumie 241 228 pasażerów, dzięki czemu został pobity poprzedni rekord, który padł 29 lipca 2018 roku. Wówczas przez frankfurckie lotnisko podróżowało 237 966 podróżnych.

„Pomimo bardzo dużej liczby pasażerów na początku wakacji, operacje odbywały się stabilnie i znacznie bardziej płynnie niż w roku poprzednim. Dowodzi to skuteczności środków podjętych przez nas i wszystkich zaangażowanych partnerów. W ciągu najbliższych kilku tygodni lotnisko we Frankfurcie będzie nadal bardzo ruchliwe” – powiedział dr Stefan Schulte, dyrektor generalny operatora lotniska, spółki Fraport AG.

Z kolei w całym czerwcu odprawiono we Frankfurcie 6,6 mln podróżnych to o 3,4 proc. więcej niż w czerwcu 2018 roku. Dla porównania na warszawski Lotnisku Chopina było to 1,78 mln.

Jeszcze większy kontrast widać gdy porównamy wyniki półroczne. Od stycznia do czerwca obsłużono we Frankfurcie 33,6 mln pasażerów (+3 proc.), z kolei w Warszawie niespełna 8,6 mln. Nie jest to jednak nic zaskakującego, frankfurckie lotnisko to jeden z największych hubów lotniczych na świecie.   

Przez nasz portal nie przewija się tylu pasażerów co we Frankfurcie, ale pracujemy nad tym. Jeśli chcesz mieć w tym swój udział, to możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker