Motoryzacja

Nowe logo Volkswagena! Zmiana po 19 latach

Volkswagen ogłosił, że na wrześniowych targach samochodowych we Frankfurcie nad Menem przedstawi nowe logo. To pierwsza zmiana od 2000 roku.

Po 19 latach obowiązywania trójwymiarowego srebrnego z logo na niebieskim tle Volkswagen postanowił w końcu je zmienić. Nowe logo ma być minimalistyczne. Będzie ono dwuwymiarowe w czarno-białej kolorystyce bez efektu podświetlenia. To pierwszy raz od 1967 roku, kiedy to ze znaczka VW znikną odcienie niebieskiego. Sam emblemat będzie z kolei bardzo podobny do tego z 1945 roku.

vw

Ciekawostką jest, że mimo prostoty opracowanie nowego znaku trwało 9 miesięcy. Pierwszym autem, które seryjnie otrzyma nowy znaczek będzie Golf ósmej generacji.

Ponadto koncern poinformował, że do wymiany jest ponad 70 tys. emblematów w 10 tys. placówek na całym świecie.

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju.

Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker