Lotnictwo

Połączenie na Sri Lankę, więcej lotów oraz nowy kierunek. LOT ciągnie na Wschód

LOT jest coraz aktywniejszy na niebie, a także w mediach. Ostatnie dni to zintensyfikowana burza medialna na temat naszego narodowego przewoźnika. Najpierw 1 listopada do Polski przyleciał 15. Dreamliner. Dwa dni później, w niedzielę LOT uruchomił połączenie na Sri Lankę, a dziś pojawiła się informacja, że zwiększy swoją obecność w Kazachstanie.

Połączenie na Sri Lankę, więcej lotów oraz nowy kierunek.

W niedzielę 3 listopada Boeing 787 Dreamliner wystartował z Warszawy na Sri Lankę, inaugurując pierwsze regularne sezonowe połączenie LOT-u do Azji. Rejs, w trakcie którego samolot pokonał 7293 km, trwał 9 godzin. Połączenie na wyspę Cejlon będzie obsługiwane do 28 marca trzy razy w tygodniu.

Boeingi 787-8 i 787-9 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT będą obsługiwały połączenie między Warszawą a Kolombo według następującego rozkładu:

LO69 WAW-CMB  14:25-04:15 (+1)              piątki, środy, niedziele                     

LO70 CMB-WAW  08:05-14:00                      poniedziałki, czwartki, soboty

„Kolombo to już siódme połączenie LOT-u do Azji. Wykorzystujemy w pełni możliwości naszej nowoczesnej floty dalekodystansowej i wybieramy kierunki o największym potencjale, które odpowiadają na potrzeby nie tylko pasażerów z Polski, ale również z innych krajów Europy. Od kilku lat Azja Południowa jest najchętniej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych zimowych kierunków przez rosnącą liczbę turystów. Rocznie między Kolombo a Europą podróżuje prawie dwa miliony osób. Dzięki naszej ofercie jeszcze tej zimy pasażerowie wybiorą się w podróż na rajską wyspę Cejlon” – mówi Rafał Milczarski, Prezes LOT-u.

Zobacz także: Zakup Condora przez LOT może być przełomowym

Rozkład do Kolombo został ułożony w taki sposób, by umożliwić pasażerom najkrótszą podróż z krótką przesiadką (od 50 minut) na Lotnisku Chopina w Warszawie z większości obsługiwanych przez LOT miast w Polsce, Europie Zachodniej i Skandynawii, państw bałtyckich oraz z Pragi, Budapesztu czy Zagrzebia.  

„Dzięki współpracy LOT Charters z biurami podróży nasze Dreamlinery co roku latają do wielu egzotycznych miejsc na świecie chętnie wybieranych przez pasażerów jako kierunki wypoczynkowe. Cieszę się, że poszliśmy o krok dalej inaugurując pierwsze regularne połączenie sezonowe do Azji. To będzie również doskonała oferta dla Lankijczyków planujących podróż zimą do Europy, a nawet do USA” – dodaje Rafał Milczarski.

Uruchomienie połączenia z Warszawy do Kolombo jest według PLL LOT elementem strategii rentownego wzrostu, którą linie wdrażają od kilku lat. LOT stale rozwija swoją flotę. Po dostarczeniu do Polski 15. Dreamlinera, dwa kolejne wzmocnią flotę już wiosną 2020 r.

Zobacz także: Wizz Air, LOT i inne linie lotnicze omijają Białoruś. Ale nie Ryanair

LOT ciągnie na Wschód

Minister przemysłu i rozwoju infrastruktury w Kazachstanie wydał rozporządzenie, zgodnie z którym od 1 listopada 2019 roku zniesiono ograniczenia dotyczące liczby lotów na lotniska Nur-Sułtan, Ałmaty, Szymkent, Aktau, Karaganda, Ust-Kamenogorsk, Pawłodar, Koksztau, Taraz, Pietropawłowsk i Semey. Oznacza to nic innego jak otwarcie przestrzeni powietrznej dla przewoźników.

Postanowił z tego skorzystać również LOT, który przeprowadzał negocjacje z kazachską administracją. Na mocy nowych uzgodnień polski przewoźnik zwiększy w sezonie letnim częstotliwość lotów do stolicy kraju Nur-Sułtan do siedmiu z czterech tygodniowo. Z kolei od 2021 roku narodowy przewoźnik ma uruchomić nową trasę do Ałmatów. LOT lata do Kazachstanu od 2017 roku.

PLL LOT będą wykorzystywać paliwo SAF z posmażalniczych olejów spożywczych

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker