Lotnictwo

LOT uruchomił połączenie na lotnisko Pekin-Daxing

Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT w środę (15 stycznia) wieczorem wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie w inauguracyjny rejs do lotniska Pekin-Daxing (PKX). Samoloty polskiego przewoźnika będą pokonywały trasę ok. 7 tys. km w niespełna 9 godzin.

Pekin-Daxing 9. azjatyckim połączeniem Polskich Lini Lotniczych

To 9. połączenie w azjatyckiej ofercie polskiego przewoźnika będzie obsługiwane cztery razy w tygodniu. Loty do nowego chińskiego portu uzupełniają dotychczasową ofertę LOT-u na lotnisko Capital w Pekinie (PEK). Od teraz z Polski do stolicy Chin będzie można dotrzeć codziennie według rozkładów:

WARSZAWA – PEKIN

LO89 WAW-PKX 22:40-14:20+1                w poniedziałki, środy, piątki i soboty

LO91 WAW-PEK 14:55-06:35+1                 we wtorki, czwartki i niedziele

PEKIN – WARSZAWA

LO90 PKX-WAW 16:00-18:45                     we wtorki, czwartki, soboty i niedziele              

LO92 PEK-WAW 08:45-11:30                      w poniedziałki, środy i piątki

Zobacz także: Chińskie restrykcje na lotniskach wpływają na wzrost stawek cargo

„Imponująca inwestycja infrastrukturalna, jaką jest lotnisko Pekin-Daxing otwiera nam możliwości rozwoju w jednej z największych i najprężniej rozwijających się gospodarek świata. To doskonała propozycja dla pasażerów podróżujących biznesowo i turystycznie między Europą Środkową i Wschodnią a Chinami” – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rozkład połączeń do Pekinu-Daxing umożliwi mieszkańcom Europy dotarcie do Chin

Rozkład połączeń do Pekinu-Daxing (PKX) został tak ułożony, aby zapewnić dogodne przesiadki w Warszawie rozpoczynające się już od niespełna godziny dla pasażerów z wielu miast w Europie Zachodniej i Centralnej, w tym m.in. z: Kopenhagi, Hamburga, Berlina, Londynu, Paryża, Brukseli, Frankfurtu, Pragi, Wiednia, Budapesztu.

LOT uruchomił bezpośrednie rejsy z Warszawy do Pekinu w 2012 roku. Rozwój tego połączenia jest możliwy dzięki przyznaniu przewoźnikowi tzw. slotów, czyli godzin startów i lądowań na nowym lotnisku Pekin-Daxing (PKX).

Zobacz także: Zakup Condora przez LOT może być przełomowym

„Rynek lotniczy pomiędzy Polską a Chinami rozwija się bardzo dynamicznie. W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba pasażerów podróżujących między naszymi krajami, w ubiegłym roku było to ponad 200 tys. podróżnych. W 2019 r. średni poziom wypełnienia naszych samolotów na tej trasie wyniósł aż 90 proc. w sezonie letnim i  86 proc. do stycznia 2020 r. w sezonie zimowym. Jestem przekonany, że nasze nowe połączenie będzie się cieszyło równie dużym zainteresowaniem” – dodaje Rafał Milczarski, Prezes LOT-u.

Inwestycja powstała w rekordowo krótkim czasie 5 lat i pochłonęła ponad 11 mld dolarów. Pekin-Daxing dysponuje czterema pasami startowymi, a terminal umożliwia obsługę 72 mln pasażerów i 20 mln ton cargo rocznie.

Lotnisko Berlin Brandenburg w końcu zostało otwarte!

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker