Lotnictwo

LOT zapowiada dwa nowe połączenia z lotniska w Rzeszowie

Polskie Linie Lotnicze LOT w sezonie letnim zaoferują nowe bezpośrednie połączenia z lotniska w Rzeszowie. Już w te wakacje po udaniu się na Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka będzie można polecieć do Gdańska oraz Zadaru, popularnego chorwackiego kurortu.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, czyli ważne lotnisko dla spółki LOT

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zlokalizowany w odległości zaledwie 14 km od centrum Rzeszowa jest zarówno bramą do podróży dla mieszkańców regionu, jak i także ważnym lotniskiem na mapie LOT-owskiej siatki połączeń. Polski przewoźnik stale rozwija swoją ofertę oraz proponuje z podkarpackiego portu najwięcej połączeń spośród wszystkich obecnych przewoźników.

LOT wykonuje aż 37 rejsów tygodniowo z Rzeszowa do Warszawy oraz sezonowe bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do Nowego Jorku [EWR]. Teraz przewoźnik rozszerza ofertę o dwa atrakcyjne połączenia wakacyjne – do Gdańska i Zadaru.

Zobacz także: Lotnisko w Lublinie chce być regionalnym hubem cargo

„Jestem dumny, że LOT jest ważnym partnerem podróży prywatnych i służbowych zarówno dla Polaków, jak i pasażerów z całego świata. Cieszę się, że coraz więcej podróżnych z Podkarpacia gości na naszych pokładach. Tylko w 2019 r. na trasie do i z lotniska Rzeszów-Jasionka LOT wybrało ponad 232 tys. osób! Dziękuję za zaufanie!

Mając na uwadze twarde dane, a także owocną współpracę z władzami Podkarpacia i lotniska możemy zaproponować kolejne połączenia dla mieszkańców regionu. Jestem przekonany, że zyskają szerokie uznanie” – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

„Rynek lotniczy w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija, czego świetnym przykładem jest Podkarpacie i regionalne lotnisko Rzeszów-Jasionka. Od lat niezmiennie notuje rekordowe wyniki. Cały czas inwestujemy w nasz port, aby był atrakcyjnym miejscem dla rozwoju ruchu pasażerskiego, a także ruchu cargo. Świetnie zdajemy sobie sprawę, że musimy centrum komunikacyjne, bo tym jest dla nas lotnisko, rozwijać. Cieszymy się, że przewoźnicy, w tym nasz narodowy LOT zauważają te starania i chcą jeszcze lepiej wykorzystywać możliwości, które tworzymy.

Z Jasionki będzie można polecić nad Bałtyk i Adriatyk

Już wkrótce z podrzeszowskiej Jasionki będzie można polecieć nad Bałtyk, bo ruszają loty do Gdańska. Od lat rozwijamy naszą współpracę z regionem partnerskim w Chorwacji, czyli Żupanią Zadarską. Teraz do Zadaru będą bezpośrednie loty. A przecież Bałtyk i Chorwacja to dwa najchętniej wybierane miejsca na wakacyjny wypoczynek Polaków. Bardzo cieszę się z tych możliwości” – dodaje Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Zobacz także: Lotnisko w Wilnie będzie zmodernizowane. Trwają ostatnie prace

Rejsy między Rzeszowem a Gdańskiem zaplanowano w dniach od 25 kwietnia do 26 września. Przelot w jedną stronę potrwa zaledwie 1 godz. 20 min. i będzie najatrakcyjniejszą ze względu na krótki czas podróży ofertą przemieszczenia się z Podkarpacia nad polskie morze. Połączenia będą realizowane wg następującego rozkładu:

LO 3515 GDN-RZE            12:05-13:25       sobota 

LO 3516 RZE-GDN            13:55-15:20       sobota (od 25 kwietnia do 23 maja)

LO 3516 RZE-GDN            19:05-20:30       sobota (od 30 maja do 19 września)      

Połączenia między stolicą Podkarpacia a Zadarem LOT będzie oferować od 30 maja do 19 września. Rejs potrwa dwie godziny i będzie realizowany wg rozkładu:

LO 569 RZE-ZAD               13:55-15:55       sobota

LO 570 ZAD-RZE               16:35-18:35       sobota                

„Nowe połączenia sezonowe doskonale wpisują się w naszą strategię rozwoju oferty lotów wakacyjnych, bardzo oczekiwanych przez m.in. mieszkańców Podkarpacia. Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, z roku na rok rośnie liczba turystów przesiadających się z samochodu na samolot. Dzięki nowym trasom LOT-u znacznie skróci się czas podróży z Rzeszowa zarówno nad Bałtyk jak i do Chorwacji.

To doskonała wiadomość szczególnie dla pasażerów podróżujących z dziećmi, którym nasze lotnisko oferuje szereg udogodnień. Mamy ambicję być najbardziej przyjaznym rodzinom portem regionalnym w tej części Polski”                                         – mówi Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Podkarpacie to dziś nie tylko jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Europie – m.in. za sprawą projektu Dolina Lotnicza, który skupia przedsiębiorców przemysłu lotniczego.

Nowe połączenia LOT-u będą wykonywane regionalnymi samolotami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.

Lotnisko Berlin Brandenburg w końcu zostało otwarte!

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker