Nieruchomości

W Warszawie powstanie 180 metrowy wieżowiec

Jak podaje EurobuildCEE belgijski deweloper Ghelamco przygotowuje się do budowy 43 piętrowej wieży w Warszawie. Będzie to kolejna wieżowcowa inwestycja w stolicy, gdzie firma jest obecna od wielu lat.

Firma złożyła wniosek do ratusza wniosek o budowę podziemnej ściany zabezpieczającej wykop na potrzeby projektowanego budynku o 43 kondygnacjach. Budynek ma stanąć obok budynku Bellony, po północnej stronie Placu Europejskiego u zbiegu ulicy Grzybowskiej i Towarowej.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na budowę w tym miejscu 180 metrowego budynku z 50 kondygnacjami. Inwestor nie chce komentować informacji.

To będzie kolejna inwestycja belgijskiego dewelopera w Warszawie. Dotychczas Ghelamco pobudowało m.in. 220 metrową Warsaw Spire wraz ze wspomnianym Placem Europejskim, a obecnie kończy budowę trzech wież przy Rondzie Daszyńskiego. Ukończenie tej inwestycji sprawia, że Ghelamco chcąc zachować ciągłość zaczyna pracę nad nowym budynkiem, który od pozostałych będzie oddalony zaledwie o kilkaset metrów.

Chcesz rzetelnego dziennikarstwa? Wesprzyj nas na Patronite!

patornite2

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker