Nieruchomości

W Warszawie powstanie 180 metrowy wieżowiec

Jak podaje EurobuildCEE belgijski deweloper Ghelamco przygotowuje się do budowy 43 piętrowej wieży w Warszawie. Będzie to kolejna wieżowcowa inwestycja w stolicy, gdzie firma jest obecna od wielu lat.

Firma złożyła wniosek do ratusza wniosek o budowę podziemnej ściany zabezpieczającej wykop na potrzeby projektowanego budynku o 43 kondygnacjach. Budynek ma stanąć obok budynku Bellony, po północnej stronie Placu Europejskiego u zbiegu ulicy Grzybowskiej i Towarowej.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na budowę w tym miejscu 180 metrowego budynku z 50 kondygnacjami. Inwestor nie chce komentować informacji.

To będzie kolejna inwestycja belgijskiego dewelopera w Warszawie. Dotychczas Ghelamco pobudowało m.in. 220 metrową Warsaw Spire wraz ze wspomnianym Placem Europejskim, a obecnie kończy budowę trzech wież przy Rondzie Daszyńskiego. Ukończenie tej inwestycji sprawia, że Ghelamco chcąc zachować ciągłość zaczyna pracę nad nowym budynkiem, który od pozostałych będzie oddalony zaledwie o kilkaset metrów.

Chcesz rzetelnego dziennikarstwa? Wesprzyj nas na Patronite!

patornite2

Polecane artykuły

Back to top button