Uncategorized

Jeden pasażer przypada na osiem samochodów

W kanadyjskim Vancouver policzono jak wykorzystywane są samochody w transporcie i wnioski są zatrważające. Kanadyjczycy przyczyniają się do olbrzymiego marnotrawstwa.

Z badania wynika, że na osiem aut przypada siedem pojazdów, gdzie podróżują sami kierowcy. Warto dodać, że nie dotyczy to tylko podróży do pracy, lecz wszystkich przejazdów po mieście.

W sumie podróż samochodem stanowi większość i wynosi 51,5 proc. wszystkich podróży. W przypadku dojazdów do pracy udział aut jest niższy i wynosi 40,9 proc. Chętniej natomiast mieszkańcy Vancouver podróżują komunikacją zbiorową (26,6 proc.), na pieszo (22,2 proc.) lub rowerem 10,3 proc.

W stosunku do podróży ogółem najmocniej traci rower (6,9 proc. podróży w ogóle) oraz transport publiczny (16,4 proc.). Zyskują natomiast oprócz samochodów podróże piesze.

Gdy rozgraniczymy podróże samochodem (w ogóle podróży) na kierowców i pasażerów, to aż 45,5 proc. odbytych podróży przypada na kierowców, a zaledwie 6 proc. na pasażerów. Oznacza to, że jeden pasażer przypada na 7,6 samochodu. Krótko mówiąc, blisko siedem aut na osiem wozi samego kierowcę, a wielkość ta od lat ulega powiększeniu.

Chcesz rzetelnego dziennikarstwa? Wesprzyj nas na Patronite!

patornite2

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker