Lotnictwo

Władze Hongkongu wykupią pół miliona biletów by wesprzeć branżę lotniczą

Władze portu lotniczego w Hongkongu poinformowały, że zamierzają wykupić 500 tys. biletów lotniczych by podratować finansowo miejscową branżę lotniczą, która ucierpiała w powodu pandemii koronawirusa. 

Hongkong chce pomóc branżom w najgorszej sytuacji ekonomicznej. Wśród nich jest branża lotnicza. W sumie problemami wynikającymi z załamania w branży lotniczej dotkniętych zostanie 75 tys. pracowników, którzy również mają otrzymać wsparcie od władz.

Zakup wspomnianego pół miliona biletów ma wynieść około 2 mld dolarów hongkońskich. Ponadto kilka innych działań ma w sumie zwiększyć pakiet wsparcia ze strony władz portu lotniczego do 4,6 mld miejscowych dolarów.

Dofinansowanie ma objąć wszystkie linie lotnicze mające swoją siedzibę w Hongkongu. W pomoc włącza się także rząd krajowy. Będzie wypłacać wsparcie zależne od liczby zarejestrowanych maszyn oraz ich wielkości. Za duży samolot rząd zapłaci milion dolarów hongkońskich, a za mniejsza maszynę 200 tys. dolarów.

Niemniej jednak mówi się, że dotychczasowe wsparcie to kropla w morzu potrzeb. Szacowane straty sektora lotniczego to 46,5 mld dolarów hongkońskich. Z kolei gdyby wszystkie pół miliona biletów zostało wykupione w hongkońskich liniach lotniczych Cathay Pacific, to przewoźnik otrzymałby ekwiwalent pięciodniowej sprzedaży. Cathay Pacific to jedna z największych linii lotniczych na świecie, która dziennie przewozi około 100 tys. podróżnych. W związku z tym zakupione pół miliona biletów, to pięć dni ich działalności.

Działania władz Hongkongu są słuszne, jednak są zbyt małe by można mówić o poważnej pomocy dlatego sytuacja miejscowej branży lotniczej może się jeszcze pogorszyć.

Chcesz rzetelnego dziennikarstwa? Wesprzyj nas na Patronite!

patornite2

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker