Nieruchomości

Polska z drugim największym wzrostem cen mieszkań w UE

W drugim kwartale 2020 r., pomimo lockdownu związanego z walką z pandemią, ceny domów i mieszkań, mierzone indeksem cen nieruchomości, wzrosły o 5,0 proc. w strefie euro i o 5,2 proc. w UE w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego – wynika z danych Eurostatu.

W pierwszym kwartale 2020 roku ceny domów i mieszkań rosły w strefie euro i w UE w podobnym tempie odpowiednio o 5,1 proc. i 5,6 proc. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 roku, ceny domów i mieszkań wzrosły w drugim kwartale o 1,7 proc. w strefie euro i o 1,5 proc.

zmiana cen nieruchomosci

Spośród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy roczny wzrost cen nieruchomości mieszkalnych w drugim kwartale 2020 r. odnotowano w Luksemburgu (+13,3 proc.), Polsce (+10,9  proc.) i na Słowacji (+9,7 proc.), natomiast ceny spadły na Węgrzech (-5,6 proc.) i na Cyprze (-2,9  proc.).

W porównaniu z poprzednim kwartałem, największe wzrosty zanotowano w Luksemburgu (+4,4 proc.), Włoszech (+3,1 proc.) i Austrii (+2,5 proc.), natomiast spadki zaobserwowano na Węgrzech (-7,4 proc.), w Estonii (-5,8 proc.), na Łotwie (-2,3 proc.), w Bułgarii (-1,1 proc.) i Irlandii (-0,1 proc.).

W Polsce ceny w mieszkań i domów w drugim kwartale w stosunku do pierwszego wzrosły o 2 proc.

{loadmoduleid 155}

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker