Uncategorized

Kolumbia usuwa cła nakładane na importowane środki produkcji rolniczej

Kolumbia eliminuje cła nakładane na niezbędne środki wspierające produkcję rolną i zwierzęcą w kraju. Nowe przepisy mają pomóc w rozwoju mniejszym producentom. 

Wsparcie dla rolników i konsumentów

Prezydent Kolumbii Iván Duque zastosuje zerowe cła na import środków do produkcji rolnej i hodowlanej. Powstanie fundusz wspierający małe i średnie przedsiębiorstwa. Warto przypomnieć, że w kraju rolnictwo odpowiada za ok. 11% PKB. Dodatkowo 4,3% właścicieli dysponuje 67% użytków rolnych.

Rząd jest przekonany, że dzięki tej inicjatywie złagodzone zostaną globalne wzrosty cen towarów, przede wszystkim niezbędnych do produkcji środków produkcji, transportu i marketingu produktów. Dodatkowo mniejsi producenci mają być zachęcani do stosowania bardziej ekologicznych rozwiązań w produkcji rolnej. Promowane będzie również inteligentne rolnictwo wykorzystujące rozwiązania technologiczne. Dzięki nowym przepisom wdrażanym przez rząd mają zyskać nie tylko rolnicy, ale również konsumenci.

Zobacz także: Inflacja w Wenezueli wyniosła blisko 700% i notuje wyraźne spadki

Kolumbia usuwa cła, wspierając ekologiczne rolnictwo

Nowe przepisy ustanawiają 0% ceł w celu obniżenia kosztów prowadzenia działalności oraz poprawy rentowności rolników i producentów w kraju. Kolumbii zależy na zwiększaniu znaczenia ekologicznego rolnictwa. Poprzez rozwiązania legislacyjne droższe ekologiczne środki mają być lepiej dostępne dla lokalnych producentów. Według rządu poprawi to ich pozycję na rynku i pozwoli na zwiększenie konkurencyjności względem większych podmiotów.

Minister rolnictwa Rodolfo Zea powiedział:

Kolumbia staje się pierwszym krajem, który ma prawo, które pozwala stawić czoła sytuacji cenowej surowców i wzmocnić ekologiczne przejście w kierunku bardziej zrównoważonego rolnictwa.

Zobacz także: Dochody podatkowe w Peru osiągnęły najwyższy poziom od 7 lat

Kolumbijskie Ministerstwo Rolnictwa podało, że:

Proces ten będzie wspierany przez kolejny fundamentalny czynnik zawarty w projekcie, jakim jest stworzenie obserwatorium dla rynku środków produkcji, które pozwoli producentom i zaangażowanym podmiotom na posiadanie informacji o rynku środków produkcji rolnej.

W Kolumbii znajdują się trzecie pod względem wielkości uprawy kakaowca. Dodatkowo kraj eksportuje również kawę, banany, bawełnę, trzcinę cukrową oraz tytoń. Rząd wierzy, że dzięki nowym rozwiązaniom rynek poradzi sobie z globalnymi zakłóceniami. Według danych Ministerstwa Rolnictwa Kolumbii w ubiegłym roku ok. 487 000 rolników skorzystało z programów i strategii mających na celu reaktywację gospodarczą tego sektora poprzez specjalne linie kredytowe.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker