Uncategorized

Kolumbia usuwa cła nakładane na importowane środki produkcji rolniczej

Kolumbia eliminuje cła nakładane na niezbędne środki wspierające produkcję rolną i zwierzęcą w kraju. Nowe przepisy mają pomóc w rozwoju mniejszym producentom. 

Wsparcie dla rolników i konsumentów

Prezydent Kolumbii Iván Duque zastosuje zerowe cła na import środków do produkcji rolnej i hodowlanej. Powstanie fundusz wspierający małe i średnie przedsiębiorstwa. Warto przypomnieć, że w kraju rolnictwo odpowiada za ok. 11% PKB. Dodatkowo 4,3% właścicieli dysponuje 67% użytków rolnych.

Rząd jest przekonany, że dzięki tej inicjatywie złagodzone zostaną globalne wzrosty cen towarów, przede wszystkim niezbędnych do produkcji środków produkcji, transportu i marketingu produktów. Dodatkowo mniejsi producenci mają być zachęcani do stosowania bardziej ekologicznych rozwiązań w produkcji rolnej. Promowane będzie również inteligentne rolnictwo wykorzystujące rozwiązania technologiczne. Dzięki nowym przepisom wdrażanym przez rząd mają zyskać nie tylko rolnicy, ale również konsumenci.

Zobacz także: Inflacja w Wenezueli wyniosła blisko 700% i notuje wyraźne spadki

Kolumbia usuwa cła, wspierając ekologiczne rolnictwo

Nowe przepisy ustanawiają 0% ceł w celu obniżenia kosztów prowadzenia działalności oraz poprawy rentowności rolników i producentów w kraju. Kolumbii zależy na zwiększaniu znaczenia ekologicznego rolnictwa. Poprzez rozwiązania legislacyjne droższe ekologiczne środki mają być lepiej dostępne dla lokalnych producentów. Według rządu poprawi to ich pozycję na rynku i pozwoli na zwiększenie konkurencyjności względem większych podmiotów.

Minister rolnictwa Rodolfo Zea powiedział:

Kolumbia staje się pierwszym krajem, który ma prawo, które pozwala stawić czoła sytuacji cenowej surowców i wzmocnić ekologiczne przejście w kierunku bardziej zrównoważonego rolnictwa.

Zobacz także: Dochody podatkowe w Peru osiągnęły najwyższy poziom od 7 lat

Kolumbijskie Ministerstwo Rolnictwa podało, że:

Proces ten będzie wspierany przez kolejny fundamentalny czynnik zawarty w projekcie, jakim jest stworzenie obserwatorium dla rynku środków produkcji, które pozwoli producentom i zaangażowanym podmiotom na posiadanie informacji o rynku środków produkcji rolnej.

W Kolumbii znajdują się trzecie pod względem wielkości uprawy kakaowca. Dodatkowo kraj eksportuje również kawę, banany, bawełnę, trzcinę cukrową oraz tytoń. Rząd wierzy, że dzięki nowym rozwiązaniom rynek poradzi sobie z globalnymi zakłóceniami. Według danych Ministerstwa Rolnictwa Kolumbii w ubiegłym roku ok. 487 000 rolników skorzystało z programów i strategii mających na celu reaktywację gospodarczą tego sektora poprzez specjalne linie kredytowe.

Polecane artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button