Azja i OceaniaPolska

Polski design na Expo 2020 w Dubaju

Zdecydowana większość przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromną szansę do nawiązania owocnej współpracy dają różnego rodzaju targi. Tego rodzaju wydarzenia przyciągają setki firm, które chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Im lepsza oraz szersza reprezentacja przedsiębiorstw na danej imprezie, tym większe zaciekawienie ze strony odwiedzających.
Na wydarzeniach mających ogólnoświatowy charakter istnieje największa szansa na kontakt z osobami z różnych państw oraz kręgów kulturowych, których w innych okolicznościach nie dane byłoby spotkać przedsiębiorcom. Dlatego pawilony specjalnie tworzone na tę okazję muszą być starannie przemyślane, aby ich konstrukcja przyciągnęła jak największą rzeszę zainteresowanych osób. Najbardziej prestiżowe tego typu wydarzenie w skali globalnej stanowi w tym czasie Expo 2020 w Dubaju. Polska również pojawiła się na Wystawie Światowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

EXPO 2020 Dubai – polska reprezentacja

Wystawa światowa Expo 2020 w Dubaju to już 74. edycja tego typu wydarzenia. Tegoroczna impreza odbywa się zgodnie z hasłem „Łącząc umysły, tworzymy przyszłość”, co ma oznaczać działania wypracowane przez wszystkie kraje na świecie, ponieważ tylko dzięki współpracy możliwy jest dalszy rozwój oraz pokonanie przeciwności. Wystawy Światowe mają na celu zaprezentowanie wszystkiego, co kraj ma najlepszego do zaoferowania – nowoczesną technologię, innowacyjne przemysłowe rozwiązania, walory turystyczne, dziedzictwo kulturowe oraz ekologiczne rozwiązania. Aby podzielić się własnymi dokonaniami, także Polska pojawiła się na tym wydarzeniu. Przez 182 dni prezentowane są różnego rodzaju walory polskiej kultury i tradycji.

Polski pawilon na Expo 2020 w Dubaju

Zobacz, jak prezentuje się Pawilon Polski na Expo 2020 w Dubaju: https://expo.gov.pl/polish-pavilion/

Polski Pawilon – Expo 2020

Polski pawilon na Expo 2020 w Dubaju wita odwiedzających za pomocą rzeźby kinetycznej w postaci stada lecących ptaków. Twórcy konstrukcji zbudowali ją w taki sposób, aby reagowała na podmuchy wiatru. Poszczególne elementy są wprawiane w ruch za pomocą powietrza – w efekcie wydają cichy szelest i odbijają światło oraz nawiązują do motywu mobilności. Symbolizuje to dynamiczny rozwój całego świata, migrację ludzi oraz wymianę doświadczeń.

Głównym budulcem pawilonu jest certyfikowane drewno. Posiada on łączną powierzchnię ponad 2000 m². Stanowi dynamiczną bryłę, która ma na celu przedstawienie kunsztu rodzimego rzemiosła, a także tradycji tworzenia obiektów z naturalnego tworzywa, jakim jest drewno. Symbolizuje także nierozerwalne połączenie natury z technologią. Pawilon polski na Expo 2020 został podzielony na pięć stref tematycznych, które można zwiedzać do marca 2022 roku.

Poza treściami, które przekazują wyszukane ekspozycje, odwiedzającym prezentowane są również elementy mające na celu pokazanie możliwości polskich architektów oraz arcydzieła rodzimego rzemiosła. Wśród nich można znaleźć estetyczne płytki pochodzące z fabryk uznanego producenta ceramiki Bolesławiec. Produkty te doskonale komponują się z pozostałymi elementami powstałymi w myśl przesłania „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”, ponieważ firma od dawna inspiruje się środowiskiem naturalnym. Co ciekawe, propozycje tej marki można już spotkać w kilku miejscach na Bliskim Wschodzie, w tym właśnie w Dubaju.

Polski Pawilon na Expo w Dubaju pokazuje polski design na wielu płaszczyznach. Warto dowiedzieć się więcej o utworzonej na czas wydarzenia przestrzeni pełnej inspiracji i bliżej poznać twórców, którzy stoją za poszczególnymi elementami Pawilonu.

Expo 2020 w Dubaju. Orlen na Polsko-Arabskim i Polsko-Afrykańskim Forum Gospodarczym

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker