Polska

Już niedługo Kongres Aglomeracji Lokalnych w Kaliszu!

W ostatnich latach dystans rozwojowy między średnimi polskimi miastami a metropoliami pogłębił się. Problematyka ta będzie jednym z tematów, jakie będą poruszane. Kongres Aglomeracji Lokalnych w Kaliszu odbędzie się w dniach 7-8 listopada br.  

Już niedługo Kongres Aglomeracji Lokalnych w Kaliszu!

Kongres Aglomeracji Lokalnych to dwudniowe wydarzenie organizowane w Kaliszu, w czasie którego podczas paneli dyskusyjnych odbędą się debaty nt. polityki samorządowej oraz możliwości rozwojowych aglomeracji lokalnych. Wśród poruszanych tematów znajdziemy m. in.: 

– Jak rozbudowywać sieci transportowe z uwzględnieniem interesów aglomeracji lokalnych?
– Specjalne strefy ekonomiczne a rozwój inwestycji w regionach
– Czy ZIT-y spełniają swoją rolę?

Zobacz także: Energooszczędny sprzęt lekarstwem na kryzys energetyczny

Udział w Kongresie jest bezpłatny dla widzów. Natomiast osoby, które chcą korzystać z dostępu do strefy VIP, wyżywienia, a także uczestniczyć w poniedziałkowym bankiecie integracyjnym muszą wykupić bilet. Rejestracja jest dostępna pod adresem: https://kongresaglomeracji.pl/#rejestracja. 

Maciej Antczak, koordynator Kongresu mówi:

Temat nierównomiernego rozwoju przestrzennego Polski jest dla mnie jedną z najważniejszych kwestii, przed którymi stoi Polska. Wbrew pozorom to nie najmniejsze miasta i wsie wyludniają się dziś najszybciej, a właśnie średnie miasta, takie jak Kalisz, Łomża czy Konin. Dlatego dyskusja o odwracaniu tych trendów jest tak istotna.

W Kongresie Aglomeracji Lokalnych będą uczestniczyć samorządowcy, politycy oraz przedstawiciele nauki i biznesu. Panel otwierający wydarzenie będzie prowadził Piotr Witwicki, autor książki „Znikająca Polska”. Partnerem strategicznym Kongresu jest Związek Samorządów Polskich a współgospodarzem Miasto Kalisz. Wśród patronów honorowych jest Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. 

Zobacz także: Niemieckie firmy logistyczne zdominowały sektor przewozów lotniczych

Dla osób, które nie będą w stanie dotrzeć na wydarzenie przewidziano transmisję za pośrednictwem portalu Latarnik Kaliski.

Wydarzenie współfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Nagroda Nobla z ekonomii 2022. Dla kogo i dlaczego?

Polecane artykuły

Back to top button