Polska

Już niedługo Kongres Aglomeracji Lokalnych w Kaliszu!

W ostatnich latach dystans rozwojowy między średnimi polskimi miastami a metropoliami pogłębił się. Problematyka ta będzie jednym z tematów, jakie będą poruszane. Kongres Aglomeracji Lokalnych w Kaliszu odbędzie się w dniach 7-8 listopada br.  

Już niedługo Kongres Aglomeracji Lokalnych w Kaliszu!

Kongres Aglomeracji Lokalnych to dwudniowe wydarzenie organizowane w Kaliszu, w czasie którego podczas paneli dyskusyjnych odbędą się debaty nt. polityki samorządowej oraz możliwości rozwojowych aglomeracji lokalnych. Wśród poruszanych tematów znajdziemy m. in.: 

– Jak rozbudowywać sieci transportowe z uwzględnieniem interesów aglomeracji lokalnych?
– Specjalne strefy ekonomiczne a rozwój inwestycji w regionach
– Czy ZIT-y spełniają swoją rolę?

Zobacz także: Energooszczędny sprzęt lekarstwem na kryzys energetyczny

Udział w Kongresie jest bezpłatny dla widzów. Natomiast osoby, które chcą korzystać z dostępu do strefy VIP, wyżywienia, a także uczestniczyć w poniedziałkowym bankiecie integracyjnym muszą wykupić bilet. Rejestracja jest dostępna pod adresem: https://kongresaglomeracji.pl/#rejestracja. 

Maciej Antczak, koordynator Kongresu mówi:

Temat nierównomiernego rozwoju przestrzennego Polski jest dla mnie jedną z najważniejszych kwestii, przed którymi stoi Polska. Wbrew pozorom to nie najmniejsze miasta i wsie wyludniają się dziś najszybciej, a właśnie średnie miasta, takie jak Kalisz, Łomża czy Konin. Dlatego dyskusja o odwracaniu tych trendów jest tak istotna.

W Kongresie Aglomeracji Lokalnych będą uczestniczyć samorządowcy, politycy oraz przedstawiciele nauki i biznesu. Panel otwierający wydarzenie będzie prowadził Piotr Witwicki, autor książki „Znikająca Polska”. Partnerem strategicznym Kongresu jest Związek Samorządów Polskich a współgospodarzem Miasto Kalisz. Wśród patronów honorowych jest Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. 

Zobacz także: Niemieckie firmy logistyczne zdominowały sektor przewozów lotniczych

Dla osób, które nie będą w stanie dotrzeć na wydarzenie przewidziano transmisję za pośrednictwem portalu Latarnik Kaliski.

Wydarzenie współfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Nagroda Nobla z ekonomii 2022. Dla kogo i dlaczego?

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker