Polska

PKN ORLEN rozwija sieć stacji ładowania w Europie

PKN ORLEN rozwija sieć stacji pod kątem dostępności paliw alternatywnych w Europie. Do 2026 roku uruchomionych zostanie 434 stacji ładowania na terenie Niemiec. Obecnie Grupa ORLEN posiada w Polsce już 470 takich obiektów. Koncern umożliwia także naładowanie samochodu w 63 lokalizacjach w Niemczech oraz Czechach.

PKN ORLEN rozwija sieć stacji

Ze względu na plany rozwoju elektromobilności, PKN ORLEN uruchomił zapytanie ofertowe na realizację studium wykonalności pod wielostanowiskowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Przetarg jest otwarty dla wszystkich firm, które spełniają wymogi formalne. Możliwość zgłoszenia jest dostępna na platformie zakupowej koncernu. W kolejnych miesiącach spółka będzie poszukiwała na rynku m.in. doradztwa technicznego, realizacji prac budowlanych czy dostaw urządzeń. Planowany zakup usług wpisuje się w założenia strategii i ma na celu umocnienie pozycji Grupy ORLEN w branży polskich operatorów ogólnodostępnych stacji ładowania.

Zobacz także: Amazon planuje masowe zwolnienia. Utrudnią logistykę i handel?

W całej Grupie ORLEN w Polsce już teraz funkcjonuje 470 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Obecnie na polskim rynku dominującym typem stacji ładowania są urządzenia wykorzystujące prąd przemienny (AC) o małej mocy. Koncern buduje swoją przewagę poszerzając ofertę urządzeń ładujących prądem stałym (DC).

Zobacz także: Prawie połowa Polaków nie czyta umów przed ich podpisaniem

Na polskich stacjach koncernu funkcjonuje obecnie blisko 140 stacji szybkiego ładowania o mocy od 50 do 150 kW oraz 2 o mocy do 50kW. Ładowarki zainstalowane na stacjach Grupy ORLEN wyposażone są w złącza DC tj. CHAdeMO, CCS a także AC Typ 2, obsługujące prawie wszystkie, dostępne na świecie, typy samochodów elektrycznych. W Niemczech i Czechach działa 86 szybkich stacji ładowania o mocy od 50 do 150 kW oraz 8 o normalnej mocy do 50kW.

Mocne fundamenty chronią polską gospodarkę przed szokami. Wyróżniamy się na tle regionu

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker