Energetyka

PGNiG Obrót Detaliczny obniży cenę gazu dla biznesu aż o ponad 55 proc.

PGNiG Obrót Detaliczny, spółka należąca do Grupy ORLEN, od 15 marca obniży cenę gazu dla klientów rozliczanych w oparciu o Cennik „Gaz dla Biznesu” do poziomu 353 zł/MWh, czyli o ponad 55 proc. Co więcej, od 1 kwietnia bieżącego roku Spółka wprowadzi nowy sposób kształtowania Cennika „Gaz dla Biznesu”, dzięki któremu ceny będą odzwierciedlały notowania na europejskich giełdach w tym na polskiej Towarowej Giełdzie Energii.

ORLEN obniży cenę gazu dla biznesu o aż 55%!

Cena 353 zł/MWh dla klientów rozliczanych na podstawie Cennika „Gaz dla Biznesu” nr 9 zostanie wprowadzona już 15 marca za pomocą stosowanego dotąd mechanizmu automatycznej obniżki i będzie obowiązywała do 31 marca 2023 roku. Oznacza to, iż skorzystanie z obniżki nie wymaga od klienta podejmowania żadnych działań, ponieważ zostanie ona automatycznie zastosowana w rozliczeniach.

Zobacz także: PKN ORLEN podpisał umowę kupna gazu od Sempra Infrastructure

Od 1 do 30 kwietnia cena będzie już wynikała wprost z nowego Cennika „Gaz dla Biznesu” nr 10, który będzie tzw. cennikiem indeksowanym. Nowy sposób ustalania Cennika „Gaz dla Biznesu” umożliwi oferowanie klientom biznesowym cen gazu opartych na notowaniach giełd towarowych, w tym Towarowej Giełdy Energii. Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wyniesie 353 zł/MWh i będzie obowiązywać do końca kwietnia br. Następnie cena będzie aktualizowana w cyklach miesięcznych i podawana z miesięcznym wyprzedzeniem tzn. na koniec marca zostanie podana cena na maj, na koniec kwietnia na czerwiec itd.

Warto zaznaczyć, iż zmiana modelu kształtowania Cennika może przyczynić się do dalszego spadku cen paliwa dla klientów biznesowych w nadchodzących miesiącach, jeśli utrzyma się obecny trend spadkowy na giełdach europejskich. Warto również przypomnieć, że oprócz oferty opartej na Cenniku, klienci biznesowi mogą dowolnie wybierać z szerokiego portfolio innych produktów oferowanych przez PGNiG Obrót Detaliczny.

Zobacz także: Grupa ORLEN uzyskała nowe koncesje w Norwegii. Ma ich już 98!

Obniżka jest jedną z wieku korzyści wynikłych z powstania koncernu multienergetycznego

Jak zaznacza, Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, skuteczna integracja PGNiG z Grupą ORLEN oraz stabilizacja sytuacji na europejskim rynku gazu zwiększają możliwości działania koncernu. Dwa miesiące po styczniowej obniżce o 19 proc. cennika „Gaz dla Biznesu”, Grupa ORLEN obniża dotychczasową cenę bazową o ponad połowę i wprowadza nowy sposób kształtowania ceny gazu w ofercie dla klientów biznesowych. Tak duża obniżka jest jedną z wielu korzyści wynikających z powstania silnego i stabilnego koncernu multienergetycznego, który dzięki mocnym fundamentom finansowym jest w stanie zaproponować odbiorcom gazu atrakcyjną ofertę, a jednocześnie zapewnić im bezpieczeństwo dostaw surowca.

PGNiG Obrót Detaliczny wprowadza do oferty nowe rozwiązanie

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker