Finanse

Kredyt refinansowy — jak działa refinansowanie zobowiązań finansowych?

Na ten moment w bankach można znaleźć wiele różnych rodzajów kredytów. Dzięki temu niezależnie od tego, na co potrzebujesz pieniędzy, z pewnością znajdziesz kredyt, który pozwoli Ci spełnić plany i marzenia. W ofercie można znaleźć wszystkim znane kredyty gotówkowe i hipoteczne. Jednak to nie wszystko, co przygotowali dla nas kredytodawcy. Ciekawym produktem finansowym jest kredyt refinansowy.

Dzięki takiemu kredytowi możesz obniżyć wysokość miesięcznej raty, a nawet zmniejszyć całkowitą kwotę zobowiązania. Zobacz, jak to jest możliwe i jak działa refinansowanie kredytów https://habza.com.pl/kredyt-refinansowy/.

Co to jest kredyt refinansowy?

Decydując się na kredyt, staramy się wybrać jak najlepszą ofertę, na której nie przepłacimy. Niestety w przypadku kredytów długoterminowych, które trzeba spłacać nawet przez kilkadziesiąt lat może okazać się, że oferta, która kiedyś była najkorzystniejsza, teraz wcale taka nie jest. Oferty banków stale się zmieniają i kredytodawcy starają się proponować swoim klientom coraz lepsze warunki kredytowania. Co zrobić w momencie, gdy znajdujemy lepszą ofertę kredytu od tej, którą spłacamy obecnie? W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest właśnie refinansowanie kredytu. Jeśli obliczyłeś, że skorzystanie z innej oferty bankowej będzie dla Ciebie bardziej opłacalne, to zdecyduj się na refinansowanie.

Refinansowanie polega na zaciągnięciu nowego zobowiązania, które przeznacza się na spłatę poprzedniego kredytu. Najczęściej refinansuje się duże kredyty np. kredyty hipoteczne i duże kredyty gotówkowe. W ten sposób zmienia się kredytodawcę i można zyskać atrakcyjniejsze warunki kredytowania. Zaletą przeniesienia kredytu do innego banku jest to, że można uzyskać niższe oprocentowanie i inne dodatkowe udogodnienia, które sprawiają, że oferta jest naprawdę atrakcyjna. Na kredyt refinansowy warto zdecydować się w momencie, gdy sytuacja na rynku kredytowym uległa zmianie. Jeśli widzisz, że teraz mógłbyś otrzymać lepszą ofertę, to jest to dobry moment na zmianę kredytu.

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu refinansowego?

Aby otrzymać kredyt refinansowy, trzeba nie tylko wypełnić wniosek, ale także zgromadzić odpowiednie dokumenty. Wśród najczęstszych wymogów można spotkać dostarczenie do banku umowy kredytu, który chcemy refinansować. Należy więc zebrać wszystkie dokumenty dotyczące zobowiązań, które chcemy zastąpić nowym kredytem. Bank może też wymagać dostarczenia zaświadczenia o dochodach lub poprosi o wyciągi z konta bankowego. Jeśli o kredyt refinansowy ubiega się przedsiębiorca, to konieczne będzie zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami względem ZUS i US oraz zeznanie podatkowe za poprzedni rok.

Kredyt refinansowy z doradcą kredytowym

Zaciągnięcie kredytu refinansowego powinno być przemyślane. Rata nowego kredytu powinna być niższa i dopasowana do Twoich aktualnych możliwości finansowych. Znalezienie najlepszej oferty wymaga dokładnej analizy ofert z kilku różnych banków. Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie znaleźć korzystną ofertę to skorzystaj z pomocy doradcy kredytowego. Z pomocą specjalisty łatwiej będzie Ci uzyskać nowy kredyt i odciążyć swój domowy budżet.

Zaletą korzystania z pomocy profesjonalisty jest to, że zyskujesz pewność, że dana oferta jest opłacalna i nie będziesz mieć problemów ze spłatą nowego kredytu. Samodzielne szukanie kredytu refinansowego z pomocą rankingów i porównywarek jest możliwe. Warto jednak wesprzeć się pomocą specjalisty z dziedziny finansów.

Kto może skorzystać z kredytu refinansowego?

Aby móc skorzystać z kredytu refinansowego trzeba spełnić kilka warunków. Tego typu zobowiązanie służy do spłaty starego kredytu, dlatego musisz mieć już zaciągnięty kredyt w innym banku. Ważne jest też posiadanie zdolności kredytowej. Powinna być ona na tyle wysoka, aby pozwalała spłacić nowy kredyt wraz z odsetkami. Z refinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne oraz firmy. Taki produkt finansowy jest przeznaczony dla szerokiej grupy klientów. Jeśli masz kredyt, którego spłata sprawia Ci coraz większą trudność, to zamień go na kredyt refinansowy. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się w momencie, gdy podczas trwania umowy kredytu Twoja zdolność kredytowa się zwiększyła i możesz otrzymać obecnie lepszą ofertę. Doradca kredytowy może znaleźć dla Ciebie najlepszą ofertę kredytu refinansowego. Z taką pomocą możesz zyskać naprawdę opłacalny kredyt, który nie będzie stanowił dla Ciebie żadnych trudności w spłacie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nadpłata kredytu przy wakacjach kredytowych może okazać się złotym interesem

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker