EuropaPolska

ORLEN w gronie polskich pracodawców nagrodzonych certyfikatem Top Employers

ORLEN już po raz 13 uzyskał certyfikat Top Employers Polska. Wśród niemal 80 krajowych przedsiębiorstw polski koncern multienergetyczny znalazł się na czwartym miejscu wśród wyróżnionych firm. Ponadto nagrodzone certyfikatem Top Employers 2024 zostały firmy ANWIL i Unipetrol z Grupy ORLEN.

Wyjątkowe czasy wydobywają to, co najlepsze

Certyfikat Top Employers to potwierdzenie stosowania najlepszych praktyk w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Co roku eksperci Top Employers Institute przeprowadzają badanie, które analizuje firmy na całym świecie w 20 obszarach, m.in. warunków zatrudnienia, strategii HR, dostępu do szkoleń czy działań poprawiających dobrostan pracowników. Do ubiegania się o certyfikat mogą przystąpić firmy zatrudniające w danym kraju minimum 250 pracowników lub będące częścią międzynarodowej organizacji, w której pracuje więcej niż 2500 osób.

Zobacz także: ORLEN i Robert Kubica kontynuują współpracę

Jak podkreśla David Plink, CEO Instytutu Top Employers, wyjątkowe czasy wydobywają to, co najlepsze w ludziach i organizacjach. Instytut był tego świadkiem w swoim Programie Certyfikacji Top Employers w tym roku. Wysokie wyniki certyfikowanych Top Employers 2024 pokazują, że te organizacje dbają o rozwój i dobre samopoczucie swoich pracowników. W ten sposób wspólnie wzbogacają świat pracy. Instytut z dumą ogłasza i świętuje tegoroczną grupę przodujących Top Employers zorientowanych na ludzi: Top Employers 2024.

79 polskich firm zostało nagrodzonych wyróżnieniem Top Employers

W ramach tegorocznej edycji konkursu wyróżniono 2300 organizacji z 121 krajów na pięciu kontynentach, w tym 79 z Polski. Jedną z tych spółek był ORLEN, który otrzymał analizowane wyróżnienie po raz trzynasty. Ponadto w gronie pracodawców, którzy otrzymali certyfikat Top Employers 2024, znalazły się również dwie inne Spółki należące do Grupy ORLEN: działający na polskim rynku, zajmujący się produkcją nawozów azotowych i tworzywa sztucznych ANWIL oraz czeski holding rafineryjny ORLEN Unipetrol. Pierwsza ze wspomnianych dwóch spółek otrzymała wyróżnienie po raz piąty rzędu, a druga po raz drugi.

Zobacz także: Wyróżnienie Top Employer zostało po raz kolejny przyznane polskim przedsiębiorstwom

Jak podkreśla Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A., stabilność zatrudnienia, rozwój oraz benefity to kwestie, na które pracownicy zwracają szczególną uwagę. Spółka to bardzo dobrze rozumie. Prowadzona przez ANWIL polityka HR jest odpowiedzią na potrzeby załogi, będąc jednocześnie zobowiązaniem do dalszego zaangażowania w tworzenie lepszego środowiska pracy. Jako jeden z największych pracodawców w regionie Anwil dba o najwyższe standardy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, starając się budować z pracownikami trwałe relacje, które stanowią solidny fundament dla realizowanych działań biznesowych.

Z kolei Tomasz Wiatrak, Prezes ORLEN Unipetrol, wskazuje, że w ostatnim roku przedsiębiorstwo podjęło kroki mające na celu zwiększenie poczucia zadowolenia i zaangażowania pracowników. W odpowiedzi na ich potrzeby przeprowadzono m.in. kompleksowe działania dotyczące komunikacji strategii grupy, pozafinansowego docenienia czy rozwoju empatycznego przywództwa. Spółka skoncentrowała się na pogłębieniu wśród pracowników poczucia celu i motywacji, umocnieniu odpowiedzialności za wyniki w zespołach oraz poprawieniu jakości i efektywności współpracy w Koncernie. Otrzymywane certyfikaty potwierdzają unikatowość i atrakcyjność ORLEN Unipetrol na rynku pracy w Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech.

Zobacz także: Elektryfikacja złóż Grupy ORLEN w Norwegii pomoże znacząco zmniejszyć emisje

Spółka stawia na dialog i otwartość

Dyrektor Wykonawcza ds. Kadr w ORLEN, Wioletta Kandziak podkreślała, że w ORLENIE stworzono inspirujące środowisko, w którym można realizować swoje aspiracje zawodowe i podnosić kwalifikacje, jednocześnie zachowując równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Spółka stawia na dialog i otwartość, bo tylko w ten sposób można skutecznie odpowiedzieć na potrzeby pracowników i zaproponować im szeroki zakres benefitów pozapłacowych, dostosowanych do ich zmieniających się preferencji. ORLEN cieszy się z wyróżnienia Top Employers, które potwierdza pozycję przedsiębiorstwa jako czołowego polskiego pracodawcy. Spółka odbiera je już kolejny raz, co dowodzi konsekwencji, z jaką ORLEN stosuje najlepsze praktyki w obszarze zatrudnienia i spraw pracowniczych.

Materiał powstał przy współpracy z ORLEN.

Co zakłada nowa Strategia Zrównoważonego Rozwoju Grupy ORLEN?

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker