Artykuł sponsorowanyFinanse

Krok po kroku — proces wnioskowania o kredyt gotówkowy online

Chcesz pożyczyć pieniądze szybko, wygodnie, bez wychodzenia z domu? Sięgnij po atrakcyjny kredyt gotówkowy online. W artykule wyjaśnimy, kto może go dostać i na jakie cele można przeznaczyć pozyskane z niego środki. Omówimy także proces wnioskowania o dodatkowe środki krok po kroku.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe to popularne produkty finansowe, które nieustająco cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków. Jak wynika z danych udostępnionych przez Biuro Informacji Kredytowej, w okresie od stycznia do września 2023 roku wzrosła zarówno liczba (o 6,1%), jak i wartość (o 12,2%) kredytów gotówkowych udzielonych przez banki i SKOK-i. Najwyższe dynamiki wzrostu wystąpiły w przedziale powyżej 50 tys. zł. Kredyty w takich kwotach odpowiadały za 12,2% liczby udzielonych w okresie od stycznia do września kredytów gotówkowych i za prawie połowę (48,9%) łącznej wartości sprzedaży kredytów gotówkowych udzielonych w tym okresie. Czym jest w praktyce kredyt gotówkowy i kto może go dostać?

Kredyt gotówkowy jest rodzajem umowy pomiędzy instytucją finansową a kredytobiorcą. Zgodnie z jej zapisami bank oddaje do dyspozycji pożyczającego określoną kwotę. Obowiązkiem kredytobiorcy jest natomiast terminowy zwrot pieniędzy wraz z dodatkowymi kosztami we wskazanych w harmonogramie spłat terminach. W zależności od banku i konkretnej oferty maksymalne kwoty kredytów gotówkowych wynoszą od kilku do kilkuset tysięcy złotych, a ich spłata odbywa się w miesięcznych ratach, nawet przez 10 lat. Szczególnym rodzajem kredytów gotówkowych są kredyty gotówkowe online. Jeśli sięgniesz po jeden z nich, zrealizujesz całą procedurę (łącznie z zawarciem umowy) przez internet, bez wychodzenia z domu – szybko, bezpiecznie i wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Kto może dostać kredyt gotówkowy online?

Każda instytucja finansowa stawia kredytobiorcom konkretne wymagania. Jako ogólny standard można jednak przyjąć, że kredyt gotówkowy online dostanie osoba:

  • pełnoletnia, z pełną zdolnością do czynności prawnych;
  • posiadająca dokument tożsamości i numer PESEL;
  • posiadająca smartfon, tablet lub komputer z dostępem do internetu;
  • dysponująca wymaganą przez kredytodawcę zdolnością kredytową, czyli zdolnością do spłaty rat wraz z dodatkowymi kosztami we wskazanych w harmonogramie spłat terminach.

Na co można przeznaczyć pieniądze z kredytu gotówkowego przez internet?

Dużą zaletą kredytu gotówkowego online jest możliwość wykorzystania środków na dowolny cel. Może być to remont mieszkania, zakup sprzętu AGD czy sfinansowanie kosztownego zabiegu medycznego.

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy online – krok po kroku

W zależności od konkretnego kredytodawcy procedura wnioskowania o dodatkowe środki może wyglądać odmiennie. Aby precyzyjnie ją omówić, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim Kredyt online oferowany przez Santander Consumer Bank. Jak złożyć wniosek o dodatkowe środki?

  1. Wejdź na stronę https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-online,9.html i naciśnij przycisk Weź kredyt online.
  2. Przy pomocy suwaków określ preferowaną kwotę finansowania i okres spłaty. Upewnij się także, że wyliczona przez bank kwota raty nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu.
  3. Wypełnij wniosek, podając dane ze swojego dowodu osobistego, informacje o wysokości i źródle dochodu oraz codziennych kosztach. Na ich podstawie bank wyliczy Twoją zdolność kredytową i wyda decyzję.
  4. Jeśli decyzja kredytodawcy będzie pozytywna, zapoznaj się z warunkami umowy i zaakceptuj dokumenty w eWniosku.
  5. Aby potwierdzić, że to Ty wnioskujesz o kredyt i nikt się pod Ciebie nie podszywa, ze wskazanego w eWniosku numeru konta wykonaj przelew 1 zł. Po otrzymaniu przelewu bank porówna, czy dane z wniosku kredytowego zgadzają się z danymi właściciela konta. Pamiętaj więc, aby wykonać transfer z konta, które należy wyłącznie do Ciebie.
  6. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, bank niezwłocznie prześle pieniądze na Twój rachunek.

Aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo pożyczania, nie wnioskuj o kredyt gotówkowy online, korzystając z niezabezpieczonej, ogólnodostępnej sieci internetowej. Korzystaj z dobrego programu antywirusowego i regularnie aktualizuj przeglądarkę internetową.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker