Uncategorized

Amerykańska gospodarka w gazie! Niespodziewany wzrost gospodarczy w I kw.

Zannualizowany wzrost amerykańskiego PKB w pierwszym kwartale tego roku bardzo mocno zaskoczył analityków, którzy przewidywali o wiele gorsze wyniki.

PKB USA w pierwszym kwartale tego roku (w ujęciu zannualizowanym) urosło aż o 3,2 proc, wynika ze wstępnych szacunków. To znacznie więcej niż prognozy analityków, którzy szacowali, że wzrost wyniesie około 2 proc.

To znaczna różnica, która pokazuje, że amerykańska gospodarka ma się naprawdę dobrze i notuje olbrzymie wzrosty, co potwierdza również fakt, że indeks S&P zamknął się we wtorek na najwyższym poziomie w historii.

Obecna sytuacja na świecie jest wyjątkowo specyficzna i trudno określić, co dalej może wydarzyć. Większość agencji i instytucji finansowych twierdzi, że nadchodzi spowolnienie w światowej gospodarce. Widać to m.in. w Chinach, gdzie wzrost hamuje, a także w Niemczech, których gospodarka łapie coraz większej zadyszki. Z kolei w USA jak widać sytuacja jest zgoła odmienna. Podobnie jest również w Polsce, która pomimo silnych powiązań z niemiecką gospodarką na razie radzi sobie nad wyraz dobrze. Na chwilę obecną mamy do czynienia z postępująca polaryzacją ekonomiczną i trudno powiedzieć jak długo ona potrwa.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker