Finanse

CD Projekt na krótkiej liście Bloomberga spółek wartych obserwowania

Analitycy Bloomberga przejrzeli około 2000 spółek z całego świata działających w sektorach energetycznym, finansowym, technologicznym oraz handlu. Firmy były badane pod kątem potencjału na wypuszczenie na rynek potencjalnego produktu lub usługi, które mogą stać się hitami sprzedażowymi w przyszłym roku. Z grona 2000 firm wybrano 50, których usługi i produkty mają szanse odnieść największy sukces. Wśród nich znalazła się jedna polska firma – CD Projekt.

CD Projekt na krótkiej liście Bloomberga spółek wartych obserwowania

Bloomberg na krótkiej liście 50 spółek, które warto obserwować umieścił polskiego producenta gier CD Projekt, który w kwietniu 2020 roku ma wypuścić na rynek długo wyczekiwaną grę Cyberpunk 2077.

Zobacz także: Krach na GPW – sytuacji nie poprawiają masowe protesty

Według Matthew Kantermana największy polski producent gier, może przebić prognozy sprzedażowe, które szacują, że sprzedaż Cyberpunk 2077 w przyszłym roku wyniesie 20 mln egzemplarzy. To sprawia, że jest to spółka, która może dostarczyć niemałe przychody, a co za tym idzie należy jej się przyglądać.

Bloomberg prognozuje, że szacowany wzrost zysku na jedną akcję wyniesie aż 1183 proc. Z kolei szacunkowy wzrost sprzedaży ma wynieść aż 446 proc.

Obecnie cena jednej akcji CD Projekt wynosi 236 zł i jest ona na bardzo wysokich poziomach, co jest pokłosiem rekordowego kursu na poziomie 261,7 zł z 9. września tego roku. Niemniej jednak kurs polskiego producenta gier ciągle rośnie. Na przestrzeni ostatniego roku jego akcje podrożały o 50 proc. Z kolei w perspektywie pięcioletniej było to już ponad 1325 proc.!

Zobacz także: Allegro przejmuje platformę Mall. Inwestycja wyniosła aż 881 mln euro

Jeszcze w październiku 2014 roku za jedną akcję CD Projekt trzeba było zapłacić 16,46 zł. Wówczas spółka była warta niespełna 1,6 mld złotych. Obecnie jej wartość wynosi blisko 22,6 mld złotych i jest ona siódmą największą firmą notowaną na GPW. Ustępuje tylko grupie Santander Polska oraz pięciu gigantom pod zarządem Skarbu Państwa.

Firma może stać się jedną z największych spółek na GPW

Niemniej jednak jeśli Cyberpunk 2077 okaże się sprzedażowym hitem, a sama gra zostanie przyjęta tak samo jak Wiedźmin 3, to możemy być pewni, że w długiej perspektywie wartość CD Projekt jeszcze bardziej urośnie i kto wie, czy nie stanie się on trzecią największą firmą na GPW. Obecnie ostatnie miejsce podium zajmuje Santander Bank Polska z wyceną na poziomie niespełna 32,7 mld złotych.  

https://obserwatorgospodarczy.pl/2021/05/26/pepco-debiutuje-na-gpw/
Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker