Lotnictwo

W LOT jeszcze w tym roku mają pojawić się nowe modele samolotów

Portal pasazer.com oraz Rynek Lotniczy donoszą o potencjalnym powiększeniu floty PLL LOT.

Oba serwisy powołując się na swoje źródła w LOT podają, że nasz narodowy przewoźnik planuje w najbliższych miesiącach pozyskać trzy sztuki Boeinga 777-200, które były wcześniej eksploatowane przez Singapore Airlines.

Boeing 777 w najdłuższej konfiguracji jest największym samolotem dwusilnikowym na świecie. Wersja, którą jest zainteresowany LOT jest nieco mniejsza i dorównuje gabarytom największym polskim Dreamlinerom.

Pasazer.com podaje, że nieoficjalnie dowiedział się, iż LOT szkoli załogi z myślą o wprowadzeniu do służby B777. Biuro prasowe przewoźnika z kolei zaprzecza by miało miejsce szkolenie załóg na inny model samolotu niż 787 Dreamliner.

Należące wcześniej do Singapore Airlines Boeingi 777 obecnie są pod zarządem firmy leasingowej Boeing Capital Corporation. Układ kabiny w lotowskich 777 ma być dostosowany do tego jaki jest w Dreamlinerach.

Samoloty miałyby zostać dostarczone już w czerwcu tego roku i być w użytkowaniu przez trzy lata. Ponadto co najmniej jeden z nich miałby być przemalowany w USA na barwy polskiego przewoźnika.

We flocie LOT-u latały już Boeingi 777, które m.in. zastępowały w 2013 roku uziemione Dreamlinery.

WESPRZYJ NAS NA PATRONITE!  —–> https://patronite.pl/OG

patornite2

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker