Finanse

Akcje CD Projekt w ciągu tygodnia staniały o ponad 40 proc.

Nowy tydzień rozpoczyna się dalszymi spadkami na akcjach CD Projekt Red. O godz. 11:00 w poniedziałek (14.12.) jedna akcja spółki była wyceniana na niespełna 270 zł.

Poniedziałkowy poranek inwestorzy zaczęli od wyprzedaży akcji CD Projekt. O godz. 11:00 akcje taniały o 15,79 proc., co przełożyło się na spadek wartości o 50,60 zł. Tym samym przed południem cena akcji były poniżej poziomu 270 zł osiągając cenę 269,90 zł. Należy jednak zwrócić uwagę, że sesję rozpoczęto jeszcze większymi spadki i CD Projekt żmudnie odrabia straty.

CDPR
Wykres cen akcj CD Projekt w ujęciu miesięcznym, źródło bankier.pl

Ostatnio tak nisko ceny akcji producenta gier były w połowie marca, jednak wówczas było to wywołane wybuchem pandemii Covid-19. Obecne spadki są wywołane premierą gry Cyberpunk 2077. Wynika to z dwóch czynników: po pierwsze po premierze bardzo często nadchodzą korekty, gdyż realizowane są zyski. Po drugie mówi się, że Cyberpunk nie spełnił oczekiwań w nim pokładanych, stad też wyprzedaż akcji.

Niemniej jednak mowa o oczekiwaniach produktowych. Oczekiwania finansowe zostały w pełni spełnione, a gra zwróciła się już w przedsprzedaży.

Przed premierą szczyt cenowy miał miejsce 7 grudnia, wówczas akcje kosztowały 463 zł. Wtedy jednak pojawiły się pierwsze recenzje mówiące,  że gra ma niedociągnięcia. To z kolei rozpoczęło falę spadków, która sprawiła, że w ciągu zaledwie 10 dni akcje zdążyły potanieć o ponad 40 proc.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker