Polska

Sukces polskiej marki sportowej. Ubrania od 4F nosi 8 reprezentacji na IO!

Marka 4F regularnie wyposaża w garderobę nie tylko polską reprezentację. W tym roku 4F  zapewni stroje na IO w Pekinie również dla reprezentacji Portugalii. Tym samym będzie to ósma drużyna narodowa, która zdecydowała się na współpracę z rodzimą marką. 

Ubrania 4F na IO w Pekinie – osiem reprezentacji narodowych

Polska firma 4F ubiera reprezentacje państw takich jak: Polska, Chorwacja, Grecja, Litwa, Łotwa, Serbia, Słowacja oraz Portugalia. OTCF, spółka, której własnością jest marka 4F, ubiera również trzy komitety paraolimpijskie. Męska i damska kolekcja składa się z 51 elementów, wliczając w to akcesoria i buty. Zestawy przeznaczone są na różne okazje: stroje na ceremonię otwarcia, stroje startowe oraz zestawy do treningu, czy użytku codziennego. Stroje charakteryzują się przede wszystkim dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, wodoodpornością i oddychalnością. Co więcej, projektanci postawili na modułowość umożliwiającą dopasowanie stroju do indywidualnych preferencji zawodnika.

Zobacz także: Igrzyska Olimpijskie to zabawa, która przynosi gigantyczne straty

Materiały pochodzące z recyklingu

Przygotowanie kolekcji dla polskiej reprezentacji na zimowe igrzyska zajęło 3 lata. Równolegle do linii ubrań, powstała również aplikacja dla sportowców. Po zeskanowaniu kodu QR olimpijczyk zostanie przeniesiony na stronę z dostępem do setów dopasowanych do warunków atmosferycznych. 1/3 kolekcji składa się z materiałów pozyskanych z recycklingu (przetworzone ziarna kawy czy przetworzone odpady konsumenckie). Dresy reprezentacyjne dla PKOl zostały wykonane z materiału, którego 36% włókien pochodzi z recyklingu.

Igor Klaja, prezes OTCF S.A., właściciela marki 4F:

Jesteśmy dumni, że jako 4F możemy być częścią olimpijskiej rodziny i wspierać naszych sportowców w walce o medale. 4F to polska marka i wspieranie naszych reprezentantów jest dla nas szczególnie istotne. W tak trudnych czasach i okolicznościach, jakie przynosi pandemia, olimpijczycy potrzebują szczególnego wsparcia i gorącej atmosfery ze strony kibiców.

Zobacz także: Shell będzie produkować zielony wodór na Igrzyska w Chinach

Marka 4F współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim już 14 lat, zapewniając wyposażenie garderoby na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, Olimpijskie Festiwale Młodzieży Europy oraz Igrzyska Europejskie.

Nagrody finansowe dla medalistów. Ile warte jest olimpijskie złoto?

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker