GospodarkaPolska

Polski Ład 2.0? Prezydent domaga się reformy programu rządowego

Z informacji przedstawionych przez wiceprzewodniczącego Federacji Przedsiębiorców Polski (FPP) Arkadiusza Pączkę wynika, że Kancelaria Prezydenta miała domagać się od Ministerstwa Finansów całkowitej reformy Polskiego Ładu. Czy wkrótce będzie Polski Ład 2.0?

Polski Ład 2.0. Dojdzie do reformy?

Arkadiusz Pączka, który jest wiceprzewodniczącym FPP, na Twitterze poinformował, że podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego przedstawiciel Andrzeja Dudy domagał się od Ministerstwa Finansów reformy Polskiego Ładu.

Zobacz także: Polski Ład ogranicza rozwój firm. Przepisy w kraju są niejasne, niespójne i niestabilne.

Warto zaznaczyć, że Andrzej Duda w listopadzie ub. roku podpisał ustawę będącą elementem Polskiego Ładu zgodnie, z którą m.in. wzrosła kwota wolna od podatku PIT do 30 tys. zł oraz wzrósł próg podatkowy do 120 tys. zł. Wprowadzenie zmian podatkowych zakończyło się jednak fiaskiem. Wobec tego teraz prezydent Polski chce zmian, które zreformują Polski Ład.

Zobacz także: Polski Ład wprowadził podatkowy nieład [FELIETON]

Kiedy dojdzie do poprawienia błędów Polskiego Ładu? Na razie cisza

Niecały miesiąc temu Premier RP Mateusz Morawiecki zapowiedział planowane zmiany w przepisach podatkowych, które zostały wprowadzone w ramach programu rządowego. Zmiany mają dotyczyć m.in. rozszerzenia ulgi dla klasy średniej na emerytów oraz zleceniobiorców. Niemniej jednak minęły już prawie 4 tygodnie, a ministerstwo finansów do dziś nie przedstawiło projektu ustawy. Dodatkowo w ubiegłym tygodniu do dymisji podał się, były już minister resortu finansów Tadeusz Kościński.

Zobacz także: Skutek Polskiego Ładu? Dymisja ministra finansów!

Jego stery przejął Mateusz Morawiecki i w zasadzie wciąż nie wiadomo, kto i kiedy zostanie nowym ministrem finansów. Warto zaznaczyć, że za naprawienie błędów Polskiego Ładu odpowiedzialny jest obecny sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, czyli Artur Soboń. Minister Artur Soboń w czasie dyskusji podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego poinformował, że najpierw wdrożone zostaną zmiany dotyczące podatku PIT, a następnie podatku CIT.

Zobacz także: Morawiecki odlatuje: Polski Ład atakują oderwane od rzeczywistości elity

Widzę najpierw pakiet zmian dotyczący PIT, a potem CIT — mówił Soboń

PiS nie traci poparcia w wyniku Polskiego Ładu! Jednak też nie zyskuje [SONDAŻ]

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Gabriel Chrostowski

Analityk makroekonomiczny, w wolnych chwilach uprawiający piłkę nożną oraz biegi krótko- i długodystansowe

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker