GospodarkaPolska

Bojkot sieci handlowych, które nie wycofały się z Rosji, przynosi efekty!

Od jakiegoś czasu w Polsce trwa bojkot sieci handlowych, które nie wycofały się z Rosji. Jak się okazało, przynosi on wymierne efekty. Otóż z analizy PKO Research wynika, iż sieci handlowe, które postanowiły dalej prowadzić swoją działalność w Rosji, w naszym kraju mają niższą dynamikę obrotów niż konkurencja!

Niektóre przedsiębiorstwa dalej prowadzą swoją działalność w Rosji

Niektóre firmy postanowiły, iż nie zamkną swojej działalności w Rosji, mimo tego, że aktualnie państwo to prowadzi na terenie Ukrainy wojnę, przez którą zginęło tysiące niewinnych, ukraińskich cywilów. Do takowych przedsiębiorstw należą choćby Leroy Merlin, Auchan czy Decathlon. Za ich działania, spadła na nie fala krytyki, a ludzie zaczęli zachęcać do bojkotowania tych firm.

Zobacz także: Bieda na Ukrainie. 90% Ukraińców jest zagrożone ubóstwem

Co więcej, Polacy zaczęli organizować protesty pod placówkami firm, które nie wycofały się z Rosji. Choćby w Łodzi niedawno odbył się protest pod tamtejszym Leroy Merlin. W jego ramach ludzie stali przed wejściem do sklepu ze zdjęciami ukraińskich cywilów, którzy zginęli w wyniku rosyjskiej inwazji. 

Co warto zaznaczyć, firma ta została skrytykowana również przez ukraińskie władze. Otóż Ministerstwo Obrony Ukrainy na Twitterze zamieściło zdjęcie zbombardowanej ukraińskiej placówki Leroy Merlin i napisało:

LEROY MERLIN stał się pierwszą firmą na świecie, która sfinansowała bombardowanie własnych sklepów i zabijanie własnych pracowników. Nieludzka, wstrząsająca chciwość. 

Zobacz także: Rosyjska inteligencja ucieka z kraju. Kolejny cios w gospodarkę Rosji

Bojkot sieci handlowych, które nie wycofały się z Rosji, przynosi efekty!

Jak podkreślają analitycy PKO Research, bojkot sieci handlowych, które nie wycofały się z Rosji, to więcej niż tylko hasła w mediach społecznościowych. Z danych zaprezentowanych na poniższym wykresie wynika, iż sieci handlowe, które dalej prowadzą swoją działalność w Rosji, mają aktualnie niższą dynamikę obrotów niż ich konkurencja. Co prawda nie wiadomo, o jakie konkretnie sieci chodzi, ale redaktorzy portalu Cashless wskazują, że zapewne przedsiębiorstwa te działają w branży spożywczej i budowlanej. Do tego najprawdopodobniej wykres po prawej przedstawia sieci działające w tym pierwszym sektorze. 

bojkot sieci handlowych

Nie wszystkie firmy opuszczają Rosję. Oto 50 marek kontynuujących działalność mimo sankcji

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker