Polska

PKN ORLEN wspiera młodych piłkarzy Akademii Wisły Płock

PKN ORLEN wzmacnia zaangażowanie w piłkarski rozwój dzieci i młodzieży z Akademii Wisły Płock. Jednocześnie w ten sposób wspiera najmłodszych ukraińskich sportowców, którzy wraz ze swoimi rodzinami przebywają obecnie w Płocku. Będą oni mogli kontynuować przygodę z piłką nożną pod opieką płockich trenerów.

Koncern nawiązał bezpośrednią współpracę z Akademią Wisły Płock, czyli Stowarzyszeniem Sportu Młodzieżowego płockiego klubu. Zrzesza ono łącznie 450 dzieci z Płocka i regionu. Wsparcie dla najmłodszych zawodników będzie uzupełnieniem umowy z klubem. Dzięki pomocy Koncernu z zajęć prowadzonych w ramach Akademii będą mogły skorzystać także dzieci z Ukrainy.

W skład utworzonego w listopadzie 2011 roku Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock wchodzi łącznie 17 drużyn. Piłkę nożną trenują tu chłopcy z roczników od 2004 do 2016 czy grupa dziewcząt. Najmłodsi adepci szkolą się z kolei w specjalnie utworzonym przedszkolu piłkarskim.

Drużyny dzieci w wieku 9 – 13 lat objęte zostały także programem Certyfikacji Szkółek Piłkarskich – Złota Gwiazdka. W jego ramach realizowany jest własny program szkolenia, który został zaakceptowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Nad rozwojem Akademii Wisły Płock czuwa Marek Brzozowski, doświadczony trener, którego głównym zadaniem jest koordynacja wspólnych działań Klubu Wisła Płock i Stowarzyszenia.

Jako firma odpowiedzialna społecznie PKN ORLEN prowadzi kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych. Jednym z elementów tego zaangażowania jest wykorzystanie prowadzonej przez Koncern aktywności w obszarze sponsoringu sportu. PKN ORLEN wspiera nie tylko sportowców zawodowych, ale i amatorskich, w szczególności dzieci i młodzież. Dzięki temu przyczynia się również do promocji zdrowego i aktywnego stylu życia wśród najmłodszych. Łącznie programami sportowymi z zakresu piłki nożnej, lekkiej atletyki, siatkówki i innych popularnych dyscyplin objętych było w 2021 roku blisko 8 tysięcy dzieci.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker