USA

W marcu przychody amerykańskich kasyn wyniosły 5,3 mld USD. To najlepszy wynik w historii

W minionym roku amerykańskie kasyna „wygrały” od graczy 57,7 mld dolarów, dwa razy więcej niż w 2019 roku.  Pomimo rosnącego udziału kasyn internetowych, hazard osobisty wciąż dominuje w strukturze przychodów największych kasyn. 

Amerykańskie kasyna z rekordowymi przychodami

American Gaming Association poinformowała, że komercyjne kasyna w USA „wygrały” od graczy w marcu 5,3 mld USD, co jest najlepszym miesięcznym wynikiem w historii. Poprzednio rekordowym miesiącem był lipiec 2021 roku, kiedy kwota wyniosła 4,92 mld USD. Przychody z hazardu internetowego osiągnęły w zeszłym roku 3,71 mld USD.

Ostatni kwartał 2021 roku był najlepszym trzymiesięcznym okresem w historii amerykańskich kasyn. Gracze przegrali wówczas niewiele poniżej 14,35 mld USD.  W skali roku ogólnokrajowe przychody z kasyn osiągnęły poziom 53,03 mld USD w 2021 roku, o 21% więcej niż w przedpandemicznym 2019 roku. Przełożyło się to na podatki, w 2021 r. zapłacono 11,69 mld USD podatków bezpośrednich od hazardu władzom stanowym i lokalnym. To wzrost o 75% od 2020 roku i 15% od 2019 roku. Rekordowe przychody kasyn podawane przez agencję AGA nie obejmują dodatkowych usług, związanych z gastronomią czy dodatkowymi usługami rozrywkowymi.

Zobacz także: Szara strefa znów rośnie. Pod koniec roku może wynieść nawet 19,4%

Hazard w modzie nawet pomimo wysokiej inflacji

Kasyna w Stanach Zjednoczonych mają się bardzo dobrze, nawet pomimo wysokiej inflacji. Na pierwszym miejscu pozostaje kasyno Las Vegas Strip z 7,05 mld USD przychodów w 2021 roku. Zarobki całego Las Vegas, jako oddzielnego rynku, wyniosły 731 mln USD. Na przestrzeni ostatniego roku siedem kolejnych stanów zdecydowało się na zalegalizowanie zakładów sportowych, a dwa hazard internetowy.

Zobacz także: Dodatkowe miliony na projekty infrastruktury portowej w USA

Pomimo że hazard powoli przenosi się raczej do przestrzeni internetowej, imponujące przychody kasyn świadczą o tym, że to wciąż popularna rozrywka. Hazard osobisty wciąż pozostaje głównym źródłem przychodów dla branży hazardowej. Rynek hazardu internetowego w Wirginii Zachodniej osiągnął 60,9 mln USD przychodów w pierwszym pełnym roku działalności. Spośród 33 stanów (plus Waszyngton), które prowadzą  gry hazardowe, 23 ustanowiło rekordy przychodów w 2021 roku. Taki wynik skłania kolejne rządy lokalne do rozważenia legalizacji zakładów i gier internetowych.

ZPP: Znowelizowana ustawa hazardowa przyniosła państwu miliardy zysku

Polecane artykuły

Back to top button