USA

W marcu przychody amerykańskich kasyn wyniosły 5,3 mld USD. To najlepszy wynik w historii

W minionym roku amerykańskie kasyna „wygrały” od graczy 57,7 mld dolarów, dwa razy więcej niż w 2019 roku.  Pomimo rosnącego udziału kasyn internetowych, hazard osobisty wciąż dominuje w strukturze przychodów największych kasyn. 

Amerykańskie kasyna z rekordowymi przychodami

American Gaming Association poinformowała, że komercyjne kasyna w USA „wygrały” od graczy w marcu 5,3 mld USD, co jest najlepszym miesięcznym wynikiem w historii. Poprzednio rekordowym miesiącem był lipiec 2021 roku, kiedy kwota wyniosła 4,92 mld USD. Przychody z hazardu internetowego osiągnęły w zeszłym roku 3,71 mld USD.

Ostatni kwartał 2021 roku był najlepszym trzymiesięcznym okresem w historii amerykańskich kasyn. Gracze przegrali wówczas niewiele poniżej 14,35 mld USD.  W skali roku ogólnokrajowe przychody z kasyn osiągnęły poziom 53,03 mld USD w 2021 roku, o 21% więcej niż w przedpandemicznym 2019 roku. Przełożyło się to na podatki, w 2021 r. zapłacono 11,69 mld USD podatków bezpośrednich od hazardu władzom stanowym i lokalnym. To wzrost o 75% od 2020 roku i 15% od 2019 roku. Rekordowe przychody kasyn podawane przez agencję AGA nie obejmują dodatkowych usług, związanych z gastronomią czy dodatkowymi usługami rozrywkowymi.

Zobacz także: Szara strefa znów rośnie. Pod koniec roku może wynieść nawet 19,4%

Hazard w modzie nawet pomimo wysokiej inflacji

Kasyna w Stanach Zjednoczonych mają się bardzo dobrze, nawet pomimo wysokiej inflacji. Na pierwszym miejscu pozostaje kasyno Las Vegas Strip z 7,05 mld USD przychodów w 2021 roku. Zarobki całego Las Vegas, jako oddzielnego rynku, wyniosły 731 mln USD. Na przestrzeni ostatniego roku siedem kolejnych stanów zdecydowało się na zalegalizowanie zakładów sportowych, a dwa hazard internetowy.

Zobacz także: Dodatkowe miliony na projekty infrastruktury portowej w USA

Pomimo że hazard powoli przenosi się raczej do przestrzeni internetowej, imponujące przychody kasyn świadczą o tym, że to wciąż popularna rozrywka. Hazard osobisty wciąż pozostaje głównym źródłem przychodów dla branży hazardowej. Rynek hazardu internetowego w Wirginii Zachodniej osiągnął 60,9 mln USD przychodów w pierwszym pełnym roku działalności. Spośród 33 stanów (plus Waszyngton), które prowadzą  gry hazardowe, 23 ustanowiło rekordy przychodów w 2021 roku. Taki wynik skłania kolejne rządy lokalne do rozważenia legalizacji zakładów i gier internetowych.

ZPP: Znowelizowana ustawa hazardowa przyniosła państwu miliardy zysku

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker