Polska

Orlen pomaga w finansowaniu sprzętu dla jednostek OSP i PSP

PKN ORLEN przeznaczy kolejne 2 mln zł na wsparcie Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej. W Międzynarodowy Dzień Strażaka przypadający na 4 maja, ruszył nabór do kolejnej edycji programu „ORLEN dla Strażaków”, który prowadzi Fundacja ORLEN.

Wnioski można składać do 4 lipca br. Do tej pory na zakup niezbędnego, specjalistycznego sprzętu dla jednostek straży pożarnej Grupa ORLEN przeznaczyła łącznie ponad 19 mln zł. Od początku funkcjonowania programu „ORLEN dla Strażaków” wsparcie otrzymało blisko 1700 jednostek z całej Polski.

W 2021 roku darowizny trafiły do 267 jednostek, m.in. do Ochotniczej Straży Pożarnej w Stobnie, która za otrzymane środki kupiła zestaw hydrauliczny do usuwania skutków wypadków drogowych.

Darowizny otrzymane w ramach programu „ORLEN dla strażaków” pozwoliły innym jednostkom straży pożarnej na zakup zarówno podstawowego sprzętu, takiego jak wyposażenie osobiste ratowników, torby z zestawami medycznymi czy też automatyczne defibrylatory, jak i bardziej specjalistycznego, np. dronów.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker