Gospodarka

Hydropiaskarki – czym są i do czego służą?

Powierzchnie techniczne nierzadko wymagają zastosowania rozwiązania, które pomoże w oczyszczeniu ich z powłok i zanieczyszczeń. Odpowiedzią na te potrzeby jest hydropiaskarka. Co to za urządzenie i jak działa?

Hydropiaskarki – czym są i do czego służą?

Hydropiaskarki to urządzenia, których przeznaczeniem jest bezpyłowe czyszczenie różnego rodzaju powierzchni technicznych. Działanie hydropiaskarki opiera się na wykorzystaniu systemu hydro-ściernego. Zastosowanie tej technologii zakłada wykorzystanie sprężonego strumienia wody i ścierniwa jako środka do precyzyjnego czyszczenia powierzchni. Największą zaletą hydropiaskarek jest ich skuteczność, a do tego niskie koszty eksploatacyjne. W wielu zakładach stosuje się hydropiaskarki, gdyż koszty ich działania są o wiele niższe niż koszty związane z sodowaniem, czyszczeniem suchym lodem czy suchym piaskowaniem. Obecnie zastosowanie hydropiaskarek jest najtańszym rozwiązaniem na rynku. Hydropiaskarki SANdBOT cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością mechaniczną, zwłaszcza w porównaniu do standardowych zaworów montowanych w piaskarkach od innych producentów. Cechą urządzeń jest także duża wygoda użytkowania ze względu na komfortowe umiejscowienie uchwytu sterującego na końcu przewodu roboczego.

Hydropiaskowanie – jak przebiega?

Hydropiaskowanie jest wynikiem stworzenia trójfazowej mieszaniny powietrza, wody i ścierniwa. Mieszanka ta jest kierowana przy użyciu węża i dyszy roboczej w kierunku obrabianej powierzchni. Zwilżenie ścierniwa wodą sprawia, że powstająca energia kinetyczna ziaren jest wiele większa, z to z kolei wiąże się z wyższą wydajnością, mniejszym pyleniem czy wyższą trwałością. Hydropiaskarka jest wyposażona w ciśnieniowy zbiornik ze stożkowym dnem ułatwiającym zsuwanie się materiału i szybkie opróżnienie zbiornika. Wygodny system sterowania sprawia, że korzystanie z urządzenia jest proste i intuicyjne, a sam proces piaskowania przebiega bezproblemowo, przy użyciu różnego rodzaju kruszywa czy granulatów ceramicznych.

Hydropiaskarki do najbardziej wymagających zastosowań

Hydropiaskarka SANdBOT jest nowoczesnym urządzeniem polskiego producenta. Jej podstawowe parametry techniczne pozwalają na zastosowanie nawet do najbardziej zaawansowanych i wymagających działań. Hydropiaskarki działają w trzech trybach. Jednym z nich jest hydropiaskowanie, wykorzystujące powietrze, wodę oraz ścierniwo. Drugim trybem pracy jest spłukiwanie wykorzystujące powietrze i wodę. Po zakończonym spłukiwaniu, urządzenie przełącza się w trzeci tryb – suszenie przy użyciu powietrza. Warto wiedzieć, że hydropiaskarki doskonale nadają sie usuwania nie tylko drobnych zanieczyszczeń, ale także rdzy, lakierów, farb czy powłok z tworzyw sztucznych. Świetnie radzą sobie z usuwaniem wapnia, pianek czy smarów i emulsji. Istnieje w ofercie możliwość dokupienia potrzebnego osprzętu. Więcej na https://www.sandbot.pl/.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker