Uncategorized

Czego nie można sprzedawać na Amazonie?

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie sprzedaży w serwisie Amazon. To świetna opcja, aby dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów, a także przyspieszyć proces wysyłki towarów. Warto jednak wiedzieć, że platforma sprzedażowa ma pewne ograniczenia i jasno wskazuje, czego nie można sprzedawać na Amazonie.

Zasady sprzedaży na Amazonie są jasno określone w regulaminie dla sprzedawców, który jest raczej surowy, a jego naruszenie najczęściej kończy się blokadą konta sprzedawcy. W przypadku naprawdę rażących naruszeń sprzedawca może stracić uprawienia do sprzedaży w serwisie. Chcesz dowiedzieć się, co można sprzedawać na Amazonie? Informacje na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu. Koniecznie zapoznaj się też z jego głównymi założeniami, które brzmią następująco:

  1. Przestrzeganie na co dzień wszystkich przepisów wynikających z zasad Amazona pod rygorem blokady konta.
  2. Aktualizacja danych konta sprzedającego, aby były zgodne ze stanem faktycznym.
  3. Sprzedaż towarów, która zapewnia konsumentom doskonałe wrażenia zakupowe.
  4. Wprowadzanie kupujących w błąd poprzez podawanie fałszywych informacji o koncie, obrazach do produktów lub podczas bezpośredniej komunikacji.

Regulamin Amazon a zakazane praktyki

Można powiedzieć, że sprzedawcy na Amazon powinni działać transparentnie, zgodnie z regulaminem i uczciwie. W przeciwnym razie możesz narazić się na dotkliwe kary, szczególnie jeśli złamiesz przepis dotyczący zakazu sprzedaży towarów, które mogą wyrządzić szkodę kupującym. Sprzedawcy podczas komunikacji z klientami nie mogą nakłaniać ich do wyłącznie pozytywnego recenzowania produktów, a także oferowania np. bonów rabatowych za polecenia sklepu internetowego. Dopuszczając się takich praktyk lub łamiąc zasady odnoszące się do tego, czego nie można sprzedawać na Amazon, finalnie można nawet stracić konto na platformie.

Chcesz dowiedzieć się, jak usprawnić procesy magazynowe FBA? Sprawdź: https://taxology.co/pl/consulting/magazyny-fba/.

Sprzedaż e-commerce – czego nie można sprzedawać na Amazonie?

Zasady ustalone przez serwis sprzedażowy jasno wskazują na to, czego nie można sprzedawać na Amazonie. Produkty, które sprzedawca oferuje konsumentom, muszą być przede wszystkim zgodne ze wszystkimi zasadami i przepisami wynikającymi z regulaminu. Przedsiębiorcy współpracujący na zasadach Fulfillment by Amazon (FBA) powinni dokładnie zapoznać się z listą zakazanych produktów. Zaliczamy do nich:

  • samochody nowe i używane,
  • kosmetyki – otwarte lub używane,
  • nielegalne kopie oprogramowania,
  • podróbki towarów oryginalnych,
  • urządzenia służące do blokowania sygnałów GPS, radarów i telefonów.

W kwestii tego, czego nie można sprzedawać na Amazonie, warto też wspomnieć o tym, że sprzedający nie może proponować zapłaty za pozytywną opinię, a także nie może prosić o pozostawienie wyłącznie pozytywnej recenzji dla produktu lub konta sprzedającego.

Potrzebujesz pomocy w kwestii podatków i rozliczeń ze sprzedaży w serwisie Amazon? Dowiedz się więcej na: https://taxology.co/pl/.

Polecane artykuły

Back to top button