Polska

ORLEN Paczka rozwija współpracę z Allegro.pl

Dzięki nowemu modelowi współpracy pomiędzy ORLEN Paczką i Allegro.pl, sprzedawcy korzystający z najpopularniejszej platformy e-handlu mogą poszerzyć ofertę dostawy sprzedawanych przedmiotów. ORLEN Paczka pozwoli im również spełnić warunki udziału w programie SMART!, a dodatkową korzyścią są bezpłatne odbiory kurierskie ze sklepów.

Nowy model współpracy ORLEN Paczka oraz Allegro

Podstawowym założeniem nowego modelu współpracy ORLEN Paczka z Allegro.pl jest komfort użytkowników. Aby włączyć ORLEN Paczkę do oferowanych sposobów dostawy, wystarczy jedno kliknięcie w panelu Allegro. Sprzedawcy nie muszą podpisywać umów bezpośrednio z operatorem logistycznym, a rozliczenie odbywa się za pośrednictwem Allegro. Ponadto sprzedawcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych odbiorów kurierskich ze sklepów do końca 2023 roku, niezależnie od liczby nadanych w tym czasie paczek.

Zobacz także: Pierwsze 200 automatów ORLEN Paczka jest już dostępne

W usługach kurierskich widzimy bardzo duży potencjał do rozwoju działalności i poprawy wyników finansowych w segmencie detalicznym. Mocno stawiamy na ten biznes. W całej Polsce pod marką ORLEN Paczka działa już ponad 10 tys. punktów odbioru i nadania paczek, w tym ponad 3 tys. automatów paczkowych. Aby zwiększyć popularność naszej usługi, zaoferowaliśmy sprzedawcom działającym na Allegro.pl – największej platformie polskiego e-commerce – wygodny sposób rozpoczęcia współpracy oraz możliwość skorzystania z darmowych odbiorów kurierskich. Dodatkową motywacją będzie dynamicznie rosnące zainteresowanie ORLEN Paczką ze strony kupujących, o czym decyduje nie tylko stale powiększająca się sieć punktów odbioru, ale także szybkość dostawy oraz aż trzy dni na odbiór przesyłki – mówi Łukasz Porażyński, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej ORLEN.

Zobacz także: Pomoc humanitarna z ORLEN Paczka

Usługa ułatwi spełnienie warunków udziału w programie SMART!

Możliwość poszerzenia oferty dostaw o usługi ORLEN Paczka ułatwi sprzedawcom działającym na Allegro.pl spełnienie nowych warunki udziału w programie SMART! Od 25 października, aby brać w nim udział, sprzedający będą musieli zaoferować co najmniej trzy metody dostawy do automatu paczkowego i punktów odbioru. Jedną z nich może być właśnie ORLEN Paczka.

Zależy nam na wspieraniu sprzedających na platformie Allegro.pl, dlatego stale wprowadzamy nowe udogodnienia i funkcjonalności, które wpływają na jeszcze sprawniejszą obsługę paczek. We wrześniu udostępniliśmy nową etykietę nadawczą, która odpowiada na potrzeby rynku i jednocześnie znacznie przyspiesza procesowanie paczek w zautomatyzowanej sortowni centralnej w Strykowie. Wkrótce ruszą nadania bez etykiet, które usprawnią nadawanie i zwroty paczek. Jesteśmy przekonani, że nowy model współpracy z ORLEN Paczką przełoży się na dalszy wzrost dynamiki sprzedaży zarówno poszczególnych sprzedawców, jak i całej platformy Allegro.pl. Duża sieć automatów paczkowych i punktów odbioru ORLEN Paczki to nowi zadowoleni klienci – podkreśla Bartosz Bielak, Członek Zarządu Ruch S.A., operatora logistycznego ORLEN Paczki.

Zobacz także: ORLEN uruchomił sortownię przesyłek pod Strykowem

Usługa ORLEN Paczka oferuje dostawę paczek z Allegro.pl i sklepów internetowych w jeden dzień roboczy i zapewnia aż trzy dni na odbiór przesyłki.

ORLEN Paczka zwiększa liczbę punktów odbioru oraz centrów logistycznych

Pod koniec sierpnia liczba punktów odbioru ORLEN Paczki przekroczyła 10 tys. Przesyłki można obecnie nadać i odebrać w ponad 3,4 tys. automatów paczkowych, na ok. 1,1 tys. stacji paliw, w 700 kioskach RUCHU i ok. 5 tys. punktów partnerskich.

ORLEN Paczka została uruchomiona we wrześniu 2021 roku. Usługa notuje kolejne wzrosty liczby nadawców i wolumenów obsługiwanych przesyłek. Równolegle rozwija się również sieć centrów logistycznych. Aktualnie ORLEN Paczka dysponuje 19 centrami i planuje uruchomienie do końca roku kolejnych czterech. Firma zwiększa również liczbę kurierów oraz rozbudowuje trasy logistyczne, aby nadal gwarantować klientom dostawę ze sklepów internetowych w jeden dzień.

Liczba punktów ORLEN Paczka przekroczyła 10 tysięcy!

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker