Polska

Polecon’24 – Czy państwo w gospodarce naprawdę zawodzi?

Czy da się w Polsce wprowadzić proste podatki? Czemu nie możemy wprowadzić dobrowolnego ZUSu dla przedsiębiorców? Czy to prawda, że tak jak mawiał JE Korwin-Mikke, rynek jest nieomylny i zawsze „zweryfikuje”? Na te i inne pytania odpowiemy sobie 12-13 marca 2024 podczas IV edycji wydarzenia PolEcon’24, podczas której zmierzymy się z gospodarczymi postulatami polityków, dotyczących roli państwa w gospodarce. Organizowane przez SKN Ekonomii Politycznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie dwudniowe wydarzenie oferuje rzetelną weryfikację politycznych haseł oraz rzucenie światła na ciągle ewoluujące, dynamiczne relacje pomiędzy państwem a biznesem.

Harmonogram PolEcon’24

12 marca, o godzinie 17:00, wydarzenie rozpocznie się wykładem prof. Grzegorza W. Kołodko „Kryzys neoliberalnego kapitalizmu i zagrożenie populizmem a Nowy Pragmatyzm”. Były premier i minister finansów III RP przybliży nam alternatywną teorię ekonomii, podważając klasyczne wolnorynkowe teorie w świetle najnowszych kryzysów.

O godzinie 18:45 tego samego dnia, panel ekspertów skupi się na delikatnej równowadze między stronami obrotu handlowego. „Jak zbalansować ochronę konsumentów i pracowników z potrzebami przedsiębiorców?”, na to pytanie postarają się znaleźć odpowiedź przedstawiciele związków zawodowych, przedsiębiorców i pracodawców.

Zobacz także: W 2022 roku podatki w Polsce ostro w dół, ale nadal były wysokie na tle regionu

Z kolei 13 marca, o godzinie 17:00, uczestnicy będą eksplorować zawiłości systemu podatkowego w sesji „Czy mniej znaczy więcej? Balansując między efektywnością a złożonością systemu podatkowego”. Paneliści omówią strategie osiągania równowagi w strukturach podatkowych, zapewniających zarówno efektywność, jak i prostotę dla zrównoważonego wzrostu gospodarczego.

Wydarzenie zakończy się 13 marca o godzinie 19:00 rozmową między przedstawicielami sektora prywatnego o tym „Jak sektor prywatny uzupełnia usługi oferowane przez państwo?”. Zastanowimy się, czy możliwe jest przeszczepienie cenionych wartości usług prywatnych do powszechnie dostępnego publicznego systemu usług.

Zobacz także: Barcelona opodatkuje firmy logistyczne! Dostawy podrożeją?

Dołącz do Dialogu w SGH!

PolEcon’24 oferuje dynamiczną atmosferę wymiany intelektualnej i networkingowej. Organizowane w Szkole Głównej Handlowej, wydarzenie jest unikalną okazją, aby zestawić popularne gospodarcze hasła z opiniami ekspertów dziedzin polityki, ekonomii i biznesu.

Nie daj się populizmowi w gospodarce! Zapisz tę datę i zweryfikuj popularne poglądy na temat relacji państwo-gospodarka. Serdecznie zapraszamy!

Sprawdź PolEcon’24 na Facebooku:

Podatki na całym świecie bardziej obciążają biednych, niż bogatych

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker