Uncategorized

W tym tygodniu czeka nas nawała danych gospodarczych ze świata

Inwestorzy w tym tygodniu otrzymają wyczerpujące informacje na temat tego, jak w tym roku radzi sobie chińska gospodarka. Wszystko to przy akompaniamencie narastających obaw w stosunku do perspektyw dla globalnej gospodarki – pisze Bloomberg.

Dane dotyczące sprzedaży detalicznej, inwestycji, kredytów i produkcji przemysłowej na styczeń i luty mają zostać opublikowane w piątek.

Dane podsumowujące stan chińskiej gospodarki pojawią się tydzień po tym, jak Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju obniżyła swoje prognozy globalnego wzrostu, a Europejski Bank Centralny wprowadził nowe bodźce mające stymulować europejski system bankowy.

Azja

Dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Chinach mają zostać opublikowane w czwartek, a ekonomiści prognozują wzrost o 8,1 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Ma to być znaczna poprawa w stosunku do 9-procentowego spadku miesiąc wcześniej. Produkcja przemysłowa, której statystyki także ujrzą światło dzienne w czwartek, zdaniem ekonomistów wyhamować do 5,5 proc., w stosunku do wzrostu na poziomie 6,2 proc. sprzed miesiąca – podaje Bloomberg.

Europa, Bliski Wschód i Afryka

Kilka dni po tym, jak EBC podjął działania na rzecz stymulacji popytu, ukażą się dane dotyczące produkcji przemysłowej za styczeń z Niemiec i strefy euro, które pozwolą wstępnie ocenić stan gospodarki w pierwszym kwartale, a także oszacować wpływ napięć w handlu międzynarodowym na koniunkturę. W Wielkiej Brytanii uwaga skupi się na wtorkowym głosowaniu rządu nad umową Brexitową. Wszystko to na dzień przed tym, jak kanclerz skarbu Philip Hammond ma dostarczyć wiosenne sprawozdanie budżetowe.

W Turcji prezydent Recep Tayyip Erdogan jest w wirze kampanii wyborczej, a jego celem jest ożywienie swoich zwolenników przed wyborami samorządowymi, które odbędą się 31 marca. Dane, które mają zostać opublikowane w poniedziałek mogą nieco pogorszyć nastroje, ponieważ wiele wskazuje na to, że Turcja wpadła w recesję – możemy przeczytać na łamach Bloomberga.

Ameryka Południowa

Nowy szef banku centralnego w Brazylii, Roberto Campos Neto, formalnie obejmie swoje stanowisko podczas ceremonii w środę, dzień po ogłoszeniu danych dotyczących inflacji w lutym. Dane na temat miesięcznej inflacji w Argentynie ukażą się w czwartek. W Ekwadorze zarząd MFW ma zatwierdzić pożyczkę w wysokości kilku miliardów dolarów, podczas gdy w Meksyku statystyki produkcji przemysłowej mają zostać opublikowane w środę i będą kolejnym wskaźnikiem tego, jak bardzo aktywność gospodarcza zmalała od momentu przejęcia władzy przez prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora.

Bloomberg

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker