Finanse

Prezes portugalskiego Santandera zmarł na koronawirusa. Jest drugą ofiarą w Portugalii

Prezes portugalskiego oddziału największego hiszpańskiego banku – Santander – 73 letni Antonio Vieira Monteiro, zmarł w środę na koronaawirus. Jest on drugą ofiarą tej choroby w Portugalii – poinformował Reuters.

Vieira Monteiro został prezesem portugalskiego Santandera w 2019 roku, po siedmiu latach pracy na stanowisku dyrektora generalnego, kiedy to kierował bankiem w okresie kryzysu oszczędnościowego, gospodarczego i zadłużeniowego w Portugalii.

Portugalski dziennik Jornal Economico powiedział, że Vieira Monteiro został poddany kwarantannie na początku tego miesiąca po podróży do Włoch, a od zeszłego tygodnia przebywał na intensywnej terapii w szpitalu w Lizbonie.

Portugalia zgłosiła 448 potwierdzonych przypadków koronaawirusa. To znacznie mniej niż w Hiszpani, gdzie potwierdzono już 13.716 przypadków.

Portugalia zgłosiła swój pierwszy zgon wywołany CoVID-19 w poniedziałek, a władze oznajmiły, że spodziewają się kolejnych. Minister zdrowia Marta Temido powiedziała, że pierwszą ofiarą śmiertelną był 80-letni mężczyzna z wcześniejszymi schorzeniami, który był hospitalizowany w Lizbonie.

Reuters

Chcesz rzetelnego dziennikarstwa? Wesprzyj nas na Patronite!

patornite2

Polecane artykuły

Back to top button