Finanse

Prezes portugalskiego Santandera zmarł na koronawirusa. Jest drugą ofiarą w Portugalii

Prezes portugalskiego oddziału największego hiszpańskiego banku – Santander – 73 letni Antonio Vieira Monteiro, zmarł w środę na koronaawirus. Jest on drugą ofiarą tej choroby w Portugalii – poinformował Reuters.

Vieira Monteiro został prezesem portugalskiego Santandera w 2019 roku, po siedmiu latach pracy na stanowisku dyrektora generalnego, kiedy to kierował bankiem w okresie kryzysu oszczędnościowego, gospodarczego i zadłużeniowego w Portugalii.

Portugalski dziennik Jornal Economico powiedział, że Vieira Monteiro został poddany kwarantannie na początku tego miesiąca po podróży do Włoch, a od zeszłego tygodnia przebywał na intensywnej terapii w szpitalu w Lizbonie.

Portugalia zgłosiła 448 potwierdzonych przypadków koronaawirusa. To znacznie mniej niż w Hiszpani, gdzie potwierdzono już 13.716 przypadków.

Portugalia zgłosiła swój pierwszy zgon wywołany CoVID-19 w poniedziałek, a władze oznajmiły, że spodziewają się kolejnych. Minister zdrowia Marta Temido powiedziała, że pierwszą ofiarą śmiertelną był 80-letni mężczyzna z wcześniejszymi schorzeniami, który był hospitalizowany w Lizbonie.

Reuters

Chcesz rzetelnego dziennikarstwa? Wesprzyj nas na Patronite!

patornite2

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker