Finanse

Goldman Sachs jest oskarżany o nieludzkie warunki pracy

Banki inwestycyjny Goldman Sachs jest oskarżany o nieludzkie warunki pracy oraz wykorzystywanie najmłodszych pracowników, którzy deklarują, że mają dość pracy.

Goldman Sachs jest oskarżany o nieludzkie warunki pracy

Informacje o sytuacji młodych pracowników są pokłosiem przeprowadzonej ankiety wewnątrz banku. O zdanie zostali zapytani najmłodsi bankierzy mający staż pracy krótszy niż rok. W badania wynika, że warunki pracy są wręcz uwłaczające.

Młodzi pracownicy Goldman Sachs skarżyli się m.in. na ilość pracy. Z ankiety wynika, że średnio pracują 95 godzin tygodniowo. Niektórzy wskazywali nawet, że pracują 105 godzin tygodniowo. Przy 8-godzinnym etacie tygodniowy czas pracy wynosi ok. 40 godzin. Wynika z tego, że młode Wilki z Wall Street muszą wyrabiać ponad dwa etaty. Ponadto 77% stwierdziło, że padło ofiarą mobbingu i nadużyć ze strony przełożonych.

Zobacz także: Potężne działania monetarne narodowych banków

– Brak snu, fatalny sposób traktowania przez starszych bankierów, ciągły stres. Przeszedłem już przez opiekę zastępczą, ale to jest gorsze – cytuje jedną z odpowiedzi ankietowych BBC.

Młodzi bankierzy zagrozili, że odejdą z pracy jeśli bank nie podejmie żadnych działań w kierunku poprawie ich pracy. Oczekują maksymalnie 80 godzin pracy w tygodniu i brak obowiązków służbowych w piątek po godz. 21 oraz w soboty. Dodatkowo oczekują zmniejszenia presji ze strony przełożonych.

Bank postara się, aby ludzie pracowali maksymalnie 80 godzin

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Skargi dotarły do prezesa banku Davida Solomona, który zapowiedział, że bank postara się spełnić oczekiwania bankierów. Oprócz zakazu pracy od 21:00 w piątek do 9:00 rano w niedzielę, bank chce przesunąć część pracowników z innych komórek. Tak by wesprzeć obciążone segmenty.

Kluczowe jest jednak fraza „bank postara się”. To bardzo wygodne słowo, gdyż do niczego banku nie zobowiązuje, a ucisza burzę medialną i stawia bank w lepszym świetle. Tego typu zapowiedzi wcale nie muszą oznaczać, że cokolwiek się zmieni dla młodych bankierów, których marzenia o błyskotliwej karierze na Wall Street brutalnie zweryfikowała rzeczywistość.

Kolejna afera w Amazonie. Pracownicy byli zwalniani przez błąd systemu

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker