Kolej

Targi TRAKO 2021 w Gdańsku właśnie ruszyły!

Od 25 lat Trójmiasto może poszczycić się organizacją największych w Polsce i drugich największych w Europie targów taboru szynowego i rozwiązań wykorzystywanych w kolejnictwie – Targi TRAKO. Na początku wydarzenie odbywało się co roku w Gdyni, jednak od 2001 pałeczkę przejął Gdańsk, gdzie wystawa przyjęła charakter biannualny. Na swoje ekspozycje zaprasza między innymi Agencja Rozwoju Przemysłu. 

Targi TRAKO 2021

ARP jest grupą kapitałową zrzeszającą niektóre polskie przedsiębiorstwa przemysłowe, w tym także te związane z transportem. W ramach targów TRAKO swój tabor wystawiać będzie należąca do grupy spółka H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych, jedno z najstarszych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją taboru szynowego na dzisiejszym terenie Polski – założone zostało w 1920 roku, jednak historia całej grupy firm Hipolita Cegielskiego sięga pierwszej połowy XIX wieku.

Przedsiębiorstwo produkcyjne zaprezentuje pierwszego dnia wydarzenia nową platformę pojazdów szynowych PLUS, a także zmodernizowaną lokomotywę SM42 (czyli najliczniej w historii Polski produkowaną lokomotywę spalinową) oraz pasażerski wagon 175A2.

Zobacz także: Linia kolejowa Katowice – Ostrawa coraz blizej realizacji

Inne ekspozycje na targach TRAKO 2021

Spośród pojazdów wyprodukowanych lub zmodernizowanych przez Fabrykę Pojazdów Szynowych w Poznaniu będzie można również obejrzeć takie perełki jak wagony Intercity specjalnie przygotowane dla wojska (prawdopodobnie jedyna taka ekspozycja dla otwartej publiczności), czy WARSy zmodernizowane na potrzeby tej samej spółki.

Oprócz tego spółki grupy kapitałowej ARP będą prowadzić w Halach Targowych stoiska, na których porozmawiać będzie można z ich ekspertami. Są to między innymi: Polski Tabor Szynowy, POLREGIO, Rafamet S.A., OBET, Euroterminal Sławków czy już wspomniana wcześniej FPS z Poznania.

Nie tylko jednak technologia będzie reprezentowana przez ekspertów zatrudnionych przez grupę kapitałową. Również rozwiązania finansowe dla przedsiębiorstw przemysłowych będzie można skonsultować z przedstawicielami ARP oraz ARP Leasing. Nie zabraknie również paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli obecnych na targach firm.

Zobacz także: ARP S.A. planuje w pełni przejąć kontrolę nad spółką RAFAMET S.A.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker