Uncategorized

Regały wspornikowe – co należy o nich wiedzieć?

Regały wspornikowe, określane również mianem regałów dłużycowych, to specyficzny rodzaj instalacji magazynowych, na których składowane są towary, których długość przekracza 1,2 metra, a jeden z wymiarów jest wielokrotnie większy od pozostałych. Tego typu zależność dotyczy przede wszystkim metalowych rur i prętów oraz drewnianych desek i bali. Kiedy warto zainwestować w tego typu konstrukcję? Zapraszamy do lektury.

Regały wspornikowe do obsługi ręcznej lub mechanicznej

Standardowe regały wspornikowe dzielą się na dwa rodzaje, związane ze sposobem ich użytkowania – obsługiwane ręcznie oraz mechanicznie. W przypadku instalacji, w których towary są pobierane manualnie, wysokość regałów nie przekracza 350 cm, a maksymalna długość tzw. pakietu powinna wynosić mniej niż 300 cm. Jednostki pobierane samodzielnie przez pracownika powinny również cechować się odpowiednio mniejszą wagą, wynoszącą pomiędzy 15 a 25 kg.

W przypadku, gdy regały wspornikowe mają być obsługiwane przy pomocy urządzeń pomocniczych, takich jak wózki widłowe, gabaryty składowanych pakietów mogą być znacznie większe. Ich długość nierzadko przekracza 600 cm, a całkowita masa regału dłużycowego osiąga nawet 4500 kg.

Regały wspornikowe stałe oraz przejezdne

Inną formą podziału regałów dłużycowych jest wyróżnienie modeli stałych i przejezdnych. Instalacje pierwszego typu są na stałe przytwierdzone do danego podłoża, podczas gdy regały wspornikowe przejezdne mogą zmienić swoje położenie wraz ze składowanym towarem.

Regały wspornikowe tego typu dzielą się na kilka kategorii, związanych m.in. ze sposobem przemieszczania się po podłożu bądź rodzajem zastosowanych wsporników. Wśród najważniejszych rodzajów tego typu konstrukcji, warto wymienić:

  • regały wolnostojące,
  • regały wsporcze,
  • półkowe oraz bezpółkowe regały stałe, posiadające ramiona wspornikowe,
  • bezpółkowe regały stałe, posiadające podpory wspornikowe,
  • regały przejezdne podłogowe,
  • regały przejezdne torowe.
Regały wspornikowe Nedcon Silesia
nedcon.pl

Dlaczego warto postawić na regały wspornikowe sprawdzonej marki?

Ze względu na nietypowe wymiary gromadzonych jednostek, na regały wspornikowe nierzadko nakładane są nakładane bardzo restrykcyjne wymagania w zakresie jakości zastosowanych materiałów oraz wykorzystywanych komponentów. Przykładem takich instalacji są konstrukcje, w których do obsługi regałów wykorzystuje się układnice bądź kolumnowe suwnice natorowe.

Aby regały wspornikowe tego typu mogły pracować z odpowiednią precyzją, operacje ładunkowe muszą przebiegać przy możliwie najniższych odkształceń i przemieszczeń roboczych regałów, wynoszących nie więcej niż od kilku do kilkunastu milimetrów.

Jesteś ciekaw, która z głównych marek jest w stanie zapewnić Ci wymaganą precyzję? Zapoznaj się z ofertą marki Nedcon Silesia – doświadczonego przedsiębiorstwa, specjalizującego się w projektowaniu i produkcji wyposażenia magazynów. Na przestrzeni lat, kompetencjom firmy Nedcon zaufało ponad 1000 przedsiębiorstw z całej Polski. Już dziś skontaktuj się z opiekunami inwestycji marki Nedcon i dowiedz się, jakie regały wspornikowe okażą się najbardziej odpowiednie dla Twojego biznesu.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Filip Lamański

Dziennikarz, założyciel i redaktor naczelny portalu Obserwator Gospodarczy z wykształcenia ekonomista specjalizujący się w demografii i systemie emerytalnym. W 2020 roku nagrodzony w konkursie NBP na dziennikarza ekonomicznego roku 2020 w kategorii felieton lub analiza.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker