GospodarkaPolska

Our Future Forum, czyli największa konferencja edukacyjna w Polsce, rozpocznie się już za tydzień

W piątek, 12 maja rozpocznie się V edycja Our Future Forum, największej konferencji edukacyjnej w Polsce. W wydarzeniu weźmie udział ponad 1000 studentów i licealistów z Polski, Ukrainy i Białorusi, którzy będą debatować z liderami biznesu, politykami, samorządowcami, a także przedstawicielami świata kultury.

V Our Future Forum skupi się na wszelkiego rodzaju rewolucjach, które szczególnie mocno dotykają ludzi młodych

Tegoroczna edycja wydarzenia skupi się na rewolucjach technologicznych, społecznych i ekonomicznych, których doświadcza młode pokolenie. Forum organizowane jest przez Our Future Foundation, organizację skupiającą studentów i absolwentów zagranicznych uczelni, której misją jest wyrównywanie szans edukacyjnych w naszym kraju i pomoc młodzieży z nieuprzywilejowanych środowisk w aplikacji na najlepsze światowe uczelnie.

Wydarzenie odbędzie się w kompleksie The Tides w Warszawie. Spośród ponad 2000 zgłoszeń wysłanych przez studentów i uczniów szkół średnich, organizatorzy wyłonili 1000 najlepszych aplikacji, których autorzy wezmą darmowy udział w konferencji. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać także online za pośrednictwem Facebooka i Linkedna Our Future Foundation. Gościem honorowym konferencji będzie Ambasador Stanów Zjednoczonych Mark Brzeziński, który wygłosi przemówienie o relacjach polsko-amerykańskich i możliwościach, jakie daje młodym międzynarodowa współpraca. Podczas siedmiu paneli dyskusyjnych uczniowie i studenci będą debatować z ekspertami o rynku pracy, cyberbezpieczeństwie, ochronie zdrowia, geopolityce czy ekonomii.

Zobacz także: Zbliża się kolejna, VI edycja Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

– Piąta edycja Forum to okazja, by spojrzeć na to, jak w ciągu ostatnich lat zmieniła się sytuacja młodych w naszym kraju, a także na świecie. Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy 3 lata temu, nie mogliśmy przewidzieć, że niedługo będziemy zmuszeni rozmawiać o rosyjskiej inwazji na Ukrainę czy gwałtownym rozwoju sztucznej inteligencji. Nagłe zmiany, których doświadczamy, mają wielki wpływ na młode pokolenie. Również dlatego, tak ważne jest to, by angażować młodych w debatę o przyszłości i pomóc im zrozumieć wyzwania, którym będą musieli stawić czoła – powiedział Kamil Tomkowicz, członek zarządu Our Future Foundation.

W konferencjach weźmie udział między innymi Łukasz Gober, Adam Niedzielski, Paweł Borys oraz Swietłana Cichanouska

Jeden z segmentów dyskusji skupi się na szkodliwym wpływie social mediów na młode pokolenie. Maciej Kawecki, Maciej Musiał i Rafał Masny porozmawiają z reprezentantem Tik Toka – Łukaszem Goberem, o tym, jak skutecznie chronić młodych użytkowników internetu.

Our Future Forum, czyli największa konferencja edukacyjna w Polsce

Wśród prelegentów znajdą się także m.in. Minister Adam Niedzielski, Piotr Podgórski (KGHM), Jolanta Wiewióra (BGK), prof. Grzegorz Mazurek, Paweł Borys (PFR), prof. Aleksandra Przegalińska, generał Karol Molenda, Paweł Szczeszek (Tauron) i Piotr Markowski (Corab SA).

Swietłana Cichanouska, liderka opozycji demokratycznej na Białorusi, zapowiedziała, że przygotuje wystąpienie z przesłaniem dla polskiej, białoruskiej i ukraińskiej młodzieży biorącej udział w wydarzeniu.

Chcemy, by Our Future Forum było wydarzeniem łączącym nie tylko młodych z różnych zakątków Polski, ale także z całego regionu. Wymiana doświadczeń pomiędzy polskimi uczniami i ich rówieśnikami z Ukrainy i Białorusi jest szczególnie istotna ze względu na bliskość kulturową i wspólne koleje historii. Mamy nadzieję, że przyjaźnie, zawarte na konferencji przyczynią się do budowania solidarności, wzajemnego zrozumienia i poczucia odpowiedzialności za wspólną przyszłość – powiedziała Zuzanna Buszman, Mentorka Our Future Foundation.

Zobacz także: XI edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Poznańskie Forum Logistyczne” już za nami!

Studenci będą mogli wziąć udział w wielu różnych aktywnościach

Podczas Forum, studenci będą mogli wziąć udział w warsztatach karierowych przygotowanych przez partnerów wydarzenia. Uczestnicy spotkają się z reprezentantami m.in. Ubera, Biedronki (Jeronimo Martins), PAIH, NASK i PFR. Przedstawiciele Biedronki opowiedzą młodzieży o prestiżowym programie stażowym – „Management Trainee”, który jest skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych. Uczestnicy tego programu przez 2-lata będą współpracować z mentorami, by zdobyć umiejętności kluczowe w branży retail i przygotować się do objęcia stanowiska kierowniczego.

Jedną z aktywności dostępnych dla uczestników będzie „speed mentoring”, podczas którego młodzi będą mogli porozmawiać z przedstawicielami firm o własnych pomysłach na biznes, budowaniu CV czy wyborze ścieżki kariery.

Our Future Foundation, organizator konferencji, zapewnia bezpłatne wsparcie dla dziesiątek polskich licealistów, aplikujących na najlepsze światowe uczelnie wyższe. Do tej pory udało jej się pomóc ponad 150 młodym Polakom, którzy dziś studiują na takich uniwersytetach jak Harvard, Oxford, Yale czy LSE. Już 27 czerwca podczas corocznej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, Our Future Foundation nagrodzi kolejnych 25 stypendystów z Polski i Ukrainy.

Our Future Forum obejrzysz na:

https://www.facebook.com/OurFutureFoundation

https://www.linkedin.com/company/our-future-foundation/

Patronem medialnym V Our Future Forum został Obserwator Gospodarczy

Partnerami konferencji są: Bank Gospodarstwa Krajowego, Kongsberg, Biedronka, Corab SA, Medicover, Abbott, Tauron Polska Energia, Novo Nordisk, McKinsey & Company, AstraZeneca, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Kancelaria DZP, TikTok, Beata Drzazga, Forum Ekonomiczne, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Fundacja KGHM, Uber, Agencja Badań Medycznych, Akademia Leona Koźmińskiego, NASK, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Fundacja Empiria i Wiedza. Z kolei patronem medialnym V Our Future Forum został Obserwator Gospodarczy.

Echa Światowego Forum Ekonomicznego, czyli dużo optymizmu, mimo wielokryzysu

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker