GospodarkaPolska

Cena gazu dla biznesu w Polsce znowu spadnie. Tym razem o ponad 53 zł

W lipcu cena gazu dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny, rozliczających się według cennika „Gaz dla Biznesu”, wyniesie 239,85 zł/MWh i będzie niższa o ponad 53 zł niż w czerwcu. Oznacza to obniżkę o prawie 70 proc. w stosunku do cen obowiązujących na początku roku.

Cena gazu dla biznesu w Polsce w lipcu spadnie o ponad 18 proc.

Ostatnie spadki notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii przełożyły się na kolejną w tym roku obniżkę ceny gazu w cenniku dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny, rozliczanych według cennika „Gaz dla Biznesu”. W lipcu cena gazu dla tych odbiorców w Polsce wyniesie 239,85 zł/MWh (netto, bez akcyzy), co oznacza, że będzie niższa o 53,58 zł/MWh niż w czerwcu (293,43  zł/MWh).

Zobacz także: Struktura zaopatrzenia Polski w gaz przeszła zasadnicze zmiany

Zgodnie z wprowadzonym 1 kwietnia 2023 roku nowym sposobem kształtowania cennika, ceny w nim są indeksowane do notowań giełdowych. Cena gazu w Polsce dla klientów biznesowych, korzystających z cennika „Gaz dla Biznesu” jest aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

Szczegóły dotyczące sposobu obliczania cen w cenniku „Gaz dla Biznesu” PGNiG Obrót Detaliczny znajdują się na stronie: https://pgnig.pl/dla-firmy/cennik-gazu. Warto przy okazji również przypomnieć, że oprócz oferty opartej na cenniku, klienci biznesowi mogą dowolnie wybierać z szerokiego portfolio innych produktów PGNiG Obrót Detaliczny.

Zobacz także: Odkryto znaczne zasoby gazu ziemnego w województwie lubelskim

Obniżka nie byłaby możliwa bez wejścia PGNiG w skład silnej Grupy ORLEN

Jak podkreślił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, kolejna w tym roku obniżka cen gazu dla klientów biznesowych, to efekt wejścia PGNiG Obrót Detaliczny w skład silnej Grupy ORLEN. Stabilność finansowa, jaką zapewnia multienergetyczny koncern, pozwoliła PGNiG Obrót Detaliczny zmienić sposób ustalania ceny na bardziej elastyczny i odzwierciedlający sytuację na europejskim rynku gazu. Jednocześnie spółka może nadal gwarantować bezpieczeństwo dostaw gazu do wszystkich swoich klientów.

Produkcja gazu ziemnego Grupy ORLEN w Polsce i za granicą wyniosła aż 7,7 mld m sześc.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker