Finanse

Prognoza walutowa na grudzień 2023 r. i początek nowego roku

W Polsce kantor wymiany walut to niezwykle popularna instytucja, jako że wie wiele osób pracuje za granicą a część rodaków inwestuje swoje oszczędności w zagraniczne waluty. W Polsce rynek wymiany walut w kantorach, zwłaszcza tych internetowych, wykazuje znaczący wzrost. W 2019 roku, wartość branży poza-bankowych kantorów internetowych była szacowana na sumę około od 40 do 45 miliardów złotych. Z kolei, już do końca 2021 roku te szacunki wzrosły do około 60 miliardów złotych rocznie.

Ostatnie miesiące wskazują na to, że ruch na stronach takich jak kantor internetowy znacznie wzrósł. Obecnie wartość tego rynku szacowana jest na nawet na poziom 80 miliardów złotych. W tym tekście przyjrzymy się, skąd bierze się tak duża popularność tego typu usług i jak przedstawia się prognoza walutowa 2023.

Czym jest prognoza walutowa?

Prognoza walutowa to kluczowy element analizy rynku finansowego, mający ogromne znaczenie zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak i dla dużych instytucji finansowych. Dokładna prognoza walutowa 2023 pozwala na przewidywanie zmian kursów walut, co jest niezbędne do podejmowania świadomych decyzji inwestycyjnych. W obecnym klimacie ekonomicznym, charakteryzującym się dużą niepewnością i zmiennością, zdolność do przewidywania przyszłych trendów na rynku walutowym może przynieść znaczące korzyści finansowe.

Wiele współczesnych prognoz walutowych opierają się na zaawansowanych modelach ekonometrycznych, analizie technicznej oraz ocenie czynników makroekonomicznych. Odwiedzając strony takie jak https://kantor.live/kursy-walut/eur możesz sprawdzić, że analitycy rynku biorą pod uwagę wiele zmiennych, takich jak stopy procentowe, wzrost gospodarczy, inflacja, a także zdarzenia polityczne i społeczne, które mogą wpłynąć na kursy walut. Dzięki temu, prognoza walutowa staje się nie tylko narzędziem do spekulacji, ale także istotnym elementem strategii zarządzania ryzykiem.

Co może wydarzyć się w grudniu 2023 – prognozy dla euro i dolara

Odwiedzający ostatnio kantor wymiany walut mogą się zaskoczyć. Okazuje się bowiem, czy kursy wymiany walut jak Euro czy USD znacznie spadły, co potwierdza ten wykres:https://kantor.live/kursy-walut/usd. Wpływ na to ma wiele czynników. Przede wszystkim globalna inflacja odrobinę odpuszcza, widać na całym świecie mniejszą presję na ciągle podwyżki cen. Sprawia to, że banki centralne jak FED, EBC czy NBP nie muszą już w panice podnosić stóp procentowych.

Nasza najnowsza prognoza walutowa euro potwierdza utrzymanie tego trendu. Wydaje się, że amerykański FED zakończył cykl podwyżek stóp procentowych. W obliczu rosnącej globalizacji i wzajemnych powiązań międzynarodowych rynków finansowych, podobne działania innych banków centralnych również są oczekiwania. Z tego względu, nasza prognoza walutowa dolar mówi, że USD dalej będzie w trendzie spadkowym do innych światowych walut.

Dlaczego USD się osłabia?

Dolar amerykański jest rezerwową walutą świata. Zazwyczaj, spadki na giełdach i niepewność powodują, że dolar się umacnia. Obecnie istnieje jednak szereg przyczyn, dla których dolar amerykański może się osłabiać, tak jak przewiduje nasza prognoza walutowa 2023. Oto one:

  • Koniec podwyżek stóp: jednym z głównych czynników może być zmiana polityki monetarnej Rezerwy Federalnej (Fed), np. czyli możliwe obniżenie lub pozostawienie na tym samym poziomie stóp procentowych, co czyni USD mniej atrakcyjnym dla inwestorów.
  • Hossa na giełdach: innym czynnikiem może być wzrost gospodarczy w innych krajach, co sprawia, że inwestorzy szukają lepszych możliwości inwestycyjnych poza USA, co zmniejsza popyt na dolara a zwiększa popyt na waluty z krajów rozwijających się, takich jak Polska.
  • Inne czynniki: istnieją również inne czynniki, na przykład polityczne, takie jak niepewność w polityce wewnętrznej lub międzynarodowej, mogą również wpłynąć na wartość dolara. W USA zbliżają się wybory prezydenckie a żaden prezydent nie chce niepopularnych decyzji przed walką o reelekcję.

Podsumowanie

To już koniec naszego artykułu. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nasz kantor prognoza walutowa euro i dolara przypadła Ci do gustu. Jak mogłeś przeczytać powyżej, dolar amerykański (USD) może w najbliższych miesiącach osłabiać się z kilku powodów. Zmiana polityki monetarnej Fed, w tym obniżenie lub pauza w podwyżkach stóp procentowych, sprawia, że dolar staje się mniej atrakcyjny dla inwestorów, którzy szukają szans na rynku akcji. Wzrost gospodarczy w innych krajach może skierować inwestorów do szukania lepszych możliwości poza USA, co obniża popyt na dolara i powoduje wzrosty na giełdach na całym świecie. Ponadto, niepewność polityczna zarówno w USA, jak i na arenie międzynarodowej, może wpłynąć na wartość dolara, gdyż zbliżają się wybory prezydenckie w USA w roku 2024.

MATERIAŁ PARTNERA

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker