Transport publiczny

Policja kupuje blisko 250 radiowozów. Mają jeździć ponad 200 km/h

Portal InfoSecurity24 podał, że Policja szykuje się do zakupu 248 oznakowanych radiowozów, które mają trafić do mundurowych do 22 listopada tego roku.  

Pojazdy mają trafić do Komendy Stołecznej Policji oraz do komend wojewódzkich w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wlkp., Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu.

Mają to być oznakowane auta segmentu C w wersji kombi z automatycznymi i manualnymi skrzyniami biegów, które będą zdolne rozpędzić się do ponad 200 km/h. Wśród aut, które należą do segmentu C można znaleźć m.in. obecne od kilku lat w Policji Kia Ceed i Ople Astra, jeżdżące jako nieoznakowane radiowozy Skody Octavie, czy też Audi A3, Subaru Imprezę lub Forda Focusa.

Auta z automatyczną skrzynią biegów mają trafić do Komendy Stołecznej Policji, zaś „manuale” do Warszawy i wszystkich pozostałych komend wojewódzkich. „Automatów” ma być 85, natomiast pozostałe samochody mają mieć manualną skrzynię biegów. Oferty można składać do 24 maja.

Głównym kryterium wyboru jest cena, która stanowi 60 proc. ceny. Wśród pozostałych wymagań jest zużycie energii (15 proc.), poziom emisji CO2 (4 proc.), współczynnik masy pojazdu do maksymalnej mocy netto silnika (4 proc.), pojemność skokowa (5 proc.), a także prędkość maksymalna powyżej 200 km/h, aktywny tempomat, asystent zmiany pasa ruchu i doświetlanie zakrętów (każde po 2 proc.) i funkcja automatycznego hamowania z funkcją wykrywania pieszych (4 proc.).

Auta mają być napędzane minimum 4 cylindrowymi silnikami o napędzie benzynowym spełniającą normę emisyjną EURO 6. Pojemność silnika nie może być mniejsza niż 1351 cm3

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker