Polska

Wielomilionowa inwestycja firmy meblarskiej w TSSE

W Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN 30 lipca Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wręczyła 30. decyzję na realizację przedsięwzięcia za prawie 30 milionów złotych. Wielomilionowa inwestycja zostanie zrealizowana przez firmę meblarską. 

Wielomilionowa inwestycja w TSSE EURO-PARK WISŁOSAN

Grono inwestorów Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zasiliła spółka INFORNI Sp. z o.o. z Biłgoraja. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją mebli na wymiar. Spółka uzyskała zwolnienie z podatku dochodowego na okres do 15 lat.

W ramach inwestycji firma wybuduje nowy zakład produkcji mebli z wykorzystaniem technologii przemysłu 4.0. Mają one umożliwić automatyzację i robotyzację procesu produkcyjnego, a co za tym idzie zwiększyć efektywność produkcji.

– Cieszymy się, że kolejna firma rozwija skrzydła i inwestuje na terenie województwa lubelskiego, stawiając na nowoczesne rozwiązania cyfrowe i ekologiczne. Trzymamy kciuki za powodzenie inwestycji. Liczymy na to, że zakład wygeneruje kolejne miejsca pracy i będzie istotnym wzmocnieniem branży meblarskiej w Lubelskiem – powiedział Marszałek Jarosław Stawiarski.

Według danych Eurostatu za 2018 rok Polska jest największym w Unii Europejskiej eksporterem mebli. Wartość eksportu przekroczyła 10,8 mld euro. Była to wartość minimalnie wyższa od liczb, które odnotował niemiecki eksport. Meble są jednym z głównych towarów eksportowych polskiej gospodarki i jednym z sektorów, który pozwolił przetrwać pandemię. Europejczycy zamknięci w domach na masową skalę zaczęli w trakcie lockdownów kupować meble i sprzęt AGD. W obu tych branżach jesteśmy w unijnej czołówce.

Potwierdza to też inwestycja stycja firmy INFORINI, która realizując inwestycję zwiększy swoje moce przerobowe, a także produktywność, co ma przyczynić się do jeszcze większej konkurencyjności przedsiębiorstwa. To jednak nie są ostatnie inwestycje w TSSE EURO-PARK WISŁOSAN.

– Nowy projekt inwestycyjny w powiecie biłgorajskim jest znakomitym przykładem, jak lokalna firma działająca w tradycyjnej dla danego regionu branży potrafi wykorzystać nowoczesne techniki do rozwoju swojego zakładu. Wbrew wszelkim obawom o sytuację na rynku, w tym roku nasze aktywne działania spowodowały, iż już w połowie tego roku, pozyskując do strefy 30-tego inwestora, osiągnęliśmy praktycznie wynik roku 2020, a pomimo wakacyjnego okresu w portfelu mamy jeszcze uruchomionych kilka nowych projektów – podsumował Tomasz Miśko, dyrektor Oddziału ARP w Tarnobrzegu.

Zobacz także: TSSE EURO-PARK WISŁOSAN przyciągnęła inwestycje o wartości 25 mld złotych

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker