Uncategorized

Sprzedaż Moderny w 2022 r. wyniesie średnio 18,5 mld USD

Moderna aktualizuje swoją prognozę sprzedaży na 2022 rok w obliczu potencjalnej szczepionki uwzględniającej wariant Omikron. Sprzedaż Moderny może wzrosnąć również dzięki nowym kontraktom. 

Sprzedaż Moderny rośnie

Według oficjalnych szacunków sprzedaż Moderny wyniesie ok. 18,5 mld USD oraz dodatkowe 3,5 mld USD z potencjalnych dawek nowej szczepionki zaktualizowanej według pojawiających się wariantów. Korporacja przyznała, że aktualnie prowadzi negocjacje na temat dodatkowych kontraktów na szczepionki przeciw COVID-19. W 2021 roku firma przekazała 807 milionów dawek szczepionek, z czego ok. 25% z nich zostało wysłanych do krajów o niskich i średnich dochodach. Według badań dawka przypominająca 50 µg mRNA-1273 wyprodukowana przez Modernę pozwoliła na zwiększenie przeciwciał neutralizujących przeciwko Omikronowi około 37-krotnie w porównaniu do poziomów przed podaniem dawki przypominającej. Natomiast dawka 100 µg mRNA-1273 zwiększyła poziom przeciwciał neutralizujących około 83-krotnie w porównaniu do poziomów przed podaniem dawki przypominającej.

Zobacz także: Szczepienia wpływają korzystnie na wzrost gospodarczy

Moderna – perspektywy na przyszłość

Potencjalnym źródłem zysku jest skierowana do badań klinicznych szczepionka przypominająca mRNA-1273.529 ukierunkowana na wariant Omikron. Szczepionka może być dostępna już jesienią tego roku. Jeśli szczepionka okaże się skuteczna, może to zapewnić Modernie dalszy wzrost.

Stéphane Bancel, dyrektor generalny Moderna, powiedział:

Ze względu na nasze wieloletnie inwestycje w technologię mRNA byliśmy gotowi do opracowania i wprowadzenia na rynek naszej szczepionki Covid-19, która pomogła milionom ludzi na całym świecie. (…) Będziemy nadal rozwijać szczepionki mRNA, które mogą mieć głęboki wpływ na zdrowie i jakość życia, w tym szczepionki przeciwko wirusom układu oddechowego, mając na celu wprowadzenie na rynek corocznej, dostosowywanej szczepionki przypominającej przeciwko utajonym wirusom, które pozostają w organizmie przez całe życie.

Zobacz także: Moderna chce pozbawić praw patentowych amerykański rząd

Firma poinformowała również, że ​​jest na dobrej drodze do zainwestowania w tym roku od 2,5 do 3 miliardów dolarów w badania i rozwój. Inwestowane środki to przede wszystkim wpływy ze sprzedaży szczepionek. Na czele planu jest projekt corocznej szczepionki przypominającej, która ma pomóc chronić ludzi przed COVID-19, grypą i potencjalnie innymi wirusami. Moderna prowadzi aktualnie 40 programów, w tym 23 z nich znajduje się w fazie klinicznej.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker