Polska

Ruszyła V runda naboru w programie ORLEN Skylight Accelerator

ORLEN Skylight Accelerator w V rundzie naboru będzie poszukiwał rozwiązań technologicznych dla ok. 30 wyzwań określonych przez spółki z Grupy ORLEN. Do grona odbiorców technologii dołączyła spółka Anwil oraz spółki z Grupy Energa. Rozpoczęta runda potrwa do 1 sierpnia 2022 roku.

Skylight Accelerator – rozwiązania z zakresu technologii

Program ORLEN Skylight Accelerator działa już prawie rok. W tym czasie zrealizowano cztery rundy naboru, w ramach których wpłynęło około 260 aplikacji od startupów z Polski i zagranicy. Spółki miały możliwość odpowiedzenia na prawie 70 wyzwań technologicznych w takich obszarach jak sprzedaż detaliczna, logistyka, sprzedaż petrochemiczna czy energetyka. W wyniku oceny nadesłanych zgłoszeń, PKN ORLEN zdecydował się na uruchomienie 14 wdrożeń pilotażowych.

Zobacz także: Szwajcarzy zgodzili się na podziemny transport towarowy

W czerwcu br. w ramach wdrożenia pilotażowego na 200 wybranych stacjach paliw udostępniono usługę wirtualnego wideobota, który pomaga klientom w prawidłowym wypełnieniu formularza przystąpienia do programu MIKROFLOTA. Innym testowanym przez PKN ORLEN rozwiązaniem jest zastąpienie papierowych etykiet cenowych etykietami elektronicznymi na dwóch wybranych stacjach paliw. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możliwe jest dokonywanie zmiany cen w czasie rzeczywistym, bez konieczności drukowania tradycyjnych etykiet cenowych. W obszarze logistyki w ramach współpracy ze startupem trwają zaawansowane prace nad opracowaniem czujnika IOT służącego do zabezpieczania cystern kolejowych. Czujnik, w czasie zbliżonym do rzeczywistego, będzie przesyłał informacje o próbie ingerencji.

Nowa runda zapisów ruszyła

W ramach V rundy naboru startupy mogą odpowiadać również na wyzwania technologiczne określone przez spółkę Anwil oraz spółki z Grupy Energa. Dzięki temu młode technologiczne podmioty zyskają możliwość skalowania swoich biznesów w nowych obszarach, nie ogłaszanych dotychczas w ramach akceleracji, tak jak np. AgriTech.

Dodatkowo do programu jako partner technologiczny dołączył Microsoft Founders Hub 101, dzięki czemu uczestnicy programu będą mogli skorzystać ze wsparcia eksperckiego oraz otrzymają bezpłatny dostęp do wybranych produktów technologicznego giganta.

Zobacz także: Na badania i rozwój w Polsce przeznacza się coraz większe środki

W kwietniu PKN ORLEN zawarł porozumienie z firmą Microsoft rozpoczynające współpracę pomiędzy programami akceleracyjnymi Skylight Accelerator. Partnerstwo z technologicznym liderem umożliwia uczestnikom programu akceleracyjnego organizowanego przez PKN ORLEN bezpłatny dostęp do wielu rozwiązań i najnowocześniejszych narzędzi IT wspierających rozwój biznesu. Startupy uczestniczące w programie akceleracyjnym mają możliwość skorzystania z wiedzy ponad 600 międzynarodowych specjalistów i mentorów Microsoftu.

V runda naboru rozpoczęła się 22 czerwca br. i potrwa do 1 sierpnia br. Startupy mają możliwość odpowiedzenia na ok. 30 wyzwań technologicznych. Lista ta może zostać rozszerzona w trakcie trwania naboru, w zależności od potrzeb obszarów biznesowych.

Duże firmy w Polsce to główne źródło innowacji w gospodarce

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker