Polska

Szlachetna Paczka 2022: Obserwator Gospodarczy łączy siły ze Stowarzyszeniem Niskie Składki

Jak co roku wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do polskich rodzin, które mierzą się z problemami ekonomicznymi. W tym roku redakcja Obserwatora Gospodarczego postanowiła dołączyć do inicjatywy wraz ze stowarzyszeniem Niskie Składki i okazać wsparcie potrzebującym. 

Szlachetna Paczka 2022 – pomoc rodzinom w trudnej sytuacji

To ogólnopolski projekt społeczny, za którego organizację odpowiada Stowarzyszenie Wiosna. Celem akcji jest pomoc w okresie świątecznym kierowana do rodzin, które znajdują się w trudniej sytuacji życiowej. Pomimo że prace koordynowane są w krakowskim biurze, wolontariusze w całym kraju niosą pomoc, łącząc ze sobą darczyńców i osoby w trudnej sytuacji.

Inicjatywa opiera się na bezpośrednim wsparciu. Darczyńcy ofiarują „narzędzia”, dzięki którym rodzina będzie w stanie rozwiązać swoje problemy. Według organizatorów to forma wsparcia, która ma największe szanse powodzenia w poprawie jakości życia osób zakwalifikowanych do programu.

Zobacz także: Ceny najmu rosną jak oszalałe. Kredyty ciążą właścicielom?

Każdego roku zebrana pomoc przekazywana jest wybranym rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki, który odbywa się dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Niskie Składki i Obserwator Gospodarczy łączą siły

W tym roku łączymy siły wraz ze stowarzyszeniem Niskie Składki. Naszym wspólnym celem jest pomoc czterem wybranym rodzinom.

Dariusz Szczotkowski, Prezes Stowarzyszenia Niskie Składki powiedział:

Jeśli chodzi o samą Szlachetną Paczkę, to organizujemy ją już od wielu lat i jesteśmy w stałym kontakcie z miejscowymi wolontariuszami. Podczas zeszłorocznej zbiórki zebraliśmy niemal 46 tys. złotych i pomogliśmy trzem rodzinom. W tym roku liczymy na podobny wynik. Kilka lat temu widziałem zdjęcie działaczy jednej z lewicowych partii, którzy trzymali transparent „Liberałowie nie mają serduszek”. Myślę, że skutecznie udowadniamy, że jest inaczej i bardzo cieszymy się, że możemy pomagać potrzebującym osobom, bo właśnie na tym według nas polega idea #LudzkiegoDziałania. Na mądrej pomocy i dawaniu innym ludziom możliwości poprawy swojej sytuacji.

Zobacz także: Izera powstanie na platformie Geely. Co wiemy o chińskim producencie?

Misją Obserwatora Gospodarczego od zawsze było budowanie świadomego i obywatelskiego społeczeństwa, z którego dobrodziejstw będą mogli korzystać wszyscy. Niemniej niezależnie jak będziemy się starali, zawsze będą osoby potrzebujące. Dlatego staramy się pomóc jak to tylko możliwe i w związku z tym postanowiliśmy wesprzeć akcję Niskich Składek, którzy regularnie niosą pomoc potrzebującym – komentuje akcję Filip Lamański, Prezes Zarządu WPB Media sp. z o.o.

Trudna sytuacja gospodarcza sprawia, że wiele rodzin wymaga bezpośredniego wsparcia, które umożliwi im przetrwanie zimy. My również zachęcamy do włączenia się w akcje i udzielenie wsparcia, według własnych możliwości. Link do zrzutki.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker