Polska

Cena gazu dla klientów biznesowych spadnie w maju o prawie 15%!

PGNiG Obrót Detaliczny, spółka z Grupy ORLEN, postanowił, że cena gazu dla klientów biznesowych w maju wyniesie 301,72 zł/MWh, czyli w stosunku do poprzedniego miesiąca spadnie aż o 15 proc. To wynik wprowadzenia nowego sposobu kształtowania cennika „Gaz dla Biznesu”, w którym ceny surowca podążają za notowaniami gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

Cena gazu dla klientów biznesowych spadnie w maju o prawie 15%!

Od 1 kwietnia 2023 r. klienci biznesowi PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy ORLEN mogą korzystać z nowego sposobu ustalania ceny za paliwo gazowe w ramach cennika „Gaz dla Biznesu”. Cena gazu jest kalkulowana na podstawie notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

Zobacz także: Grupa ORLEN uzyskała nowe koncesje w Norwegii. Ma ich już 98!

Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wynosi 353,59 zł/MWh (netto, bez akcyzy) i będzie obowiązywać od 1 do 30 kwietnia br. Cena na maj została skalkulowana na podstawie giełdowych notowań gazu w marcu i wyniesie 301,72 zł/MWh. Oznacza to, że będzie niższa niż w kwietniu o prawie 15%.

Zgodnie z nowym sposobem kształtowania cennika „Gaz dla Biznesu”, cena będzie aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem. Warto również przypomnieć, że oprócz oferty opartej na cenniku, klienci biznesowi mogą dowolnie wybierać z szerokiego portfolio innych produktów PGNiG Obrót Detaliczny.

Zobacz także: PKN ORLEN podpisał umowę kupna gazu od Sempra Infrastructure

Przedsiębiorcy będą płacili za gaz aż o 62 proc. mniej niż na początku tego roku

Jak poinformował Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, po raz kolejny w tym roku koncern obniża cenę dla swoich klientów biznesowych rozliczających się według oferty cennikowej. W marcu i kwietniu obniżka wyniosła 55 proc., a w maju cena spadnie o kolejne 15 proc. Oznacza to, że przedsiębiorcy będą płacili za gaz aż o 62 proc. mniej niż na początku tego roku. Dzięki sile i stabilności multienergetycznego koncernu Grupa ORLEN mogła zaproponować przedsiębiorcom obniżki, a także nową formułę ustalania ceny, która lepiej odzwierciedla sytuację na polskim i europejskim rynku gazu.

PGNiG Obrót Detaliczny obniży cenę gazu dla biznesu aż o ponad 55 proc.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker