Lotnictwo

Enter Air kupuje udziały w Germania Flug

Enter Air, największa polska prywatna linia lotnicza, kupiła 49 proc. udziałów w szwajcarskiej linii lotniczej Germania Flug od firmy Albex Aviation oraz osób fizycznych. Umowa opiewa na około 7,7 mln zł. Znalazła się w niej także opcja przejęcia pakietu kontrolnego linii w przyszłości.

– Wejście na rynki niemieckojęzyczne było jednym z naszych celów. Poszukiwaliśmy więc odpowiedniego podmiotu, który posiadałby koncesję, kontrakty z biurami podróży, sloty lotniskowe oraz profesjonalny zarząd. Szwajcarska spółka posiada to wszystko, daje nam dostęp do intratnego szwajcarskiego rynku przewozów turystycznych, a w przyszłości do innych rynków niemieckojęzycznych, na których nie jesteśmy jeszcze w pełni obecni – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air, cytowany w komunikacie.

– Wykorzystując nasz sprawdzony, niskokosztowy model biznesowy i relacje z czołowymi touroperatorami w Szwajcarii managerów Germania Flug będziemy mogli znacząco zwiększyć skalę działalności przejmowanej spółki” – dodaje Polaniecki. Ponadto liczy on na synergię kosztową wynikającą ze zwiększonej skali działalności.

Pełna kontrola
Inwestycja zostanie dokonana ze środków własnych Enter Air. Umowa zawiera opcję call uprawniającą Enter Air do objęcia dodatkowych akcji Germania Flug dających łącznie do 80 proc. akcji.

Germania Flug od od pięciu lat prowadzi przewozy regularne i czarterowe z wykorzystaniem trzech samolotów Airbus A319 i jest aktualnie podmiotem w pełni niezależnym od niemieckiej grupy Germania.

Zespół Germania Flug liczy ponad 100 osób wraz z załogami lotniczymi. Operuje na rynkach europejskich oraz popularnych kierunkach wakacyjnych w Afryce i na bliskim wschodzie.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker