GospodarkaPolska

ARP S.A. wesprze organizację EuroSkills

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. podpisała porozumienie z WorldSkills Poland. W jego ramach będzie ona wraz z polskimi uczelniami i przedsiębiorstwami pracowała nad organizacją w naszym kraju olimpiady EuroSkills w 2023 roku. Co warto zaznaczyć, ARP S.A. już wielu lat prowadzi programy, dzięki którym Polacy mogą zdobyć odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, a przedsiębiorstwa działające w krajowym przemyśle dobrze wykształconych i uzdolnionych pracowników.

EuroSkills w 2023 roku będzie organizowane ze wsparciem m.in. Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Wiceprezes ARP S.A. Łukasz Gałczyński podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego podpisał porozumienie z WorldSkills Poland, organizatorem największej międzynarodowej olimpiady umiejętności zawodowych uczniów i studentów. W ten oto sposób Agencja Rozwoju Przemysłu S.A dołączyła do szerokiej koalicji biznesu i uczelni na rzecz organizacji olimpiady EuroSkills w Polsce w 2023 roku. W jej ramach najzdolniejsi młodzi Polacy (w wieku 18-23 lat) będą mieli możliwość zmierzyć się z młodzieżą z aż 31 europejskich państw w takich konkurencjach jak: spawalnictwo, instalacje sanitarne i grzewcze, mechanika pojazdów rolniczych, ale też robotyka, mechatronika czy też technologia mody, gastronomia i cukiernictwo.

Zobacz także: ARP S.A. podpisała umowę powołującą do życia Klaster Wodorowy

Z kolei głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych osób do podnoszenia umiejętności zawodowych i ścisłej współpracy z pracodawcami oraz promocja szkolnictwa branżowego jako atrakcyjnej ścieżki kariery. Co warto zaznaczyć, podpisanie umowy o współpracy z WordlSkills Poland wpisuje się w strategię Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., która od lat wspiera rozwój kard w Polsce.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. pomaga rozwijać polskie kadry

Aktualnie ARP S.A. prowadzi wiele programów mających na celu pomóc szczególnie młodym ludziom zdobyć odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, a polskim firmom działającym w przemyśle uzdolnionych pracowników. Choćby spółka wraz ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego stworzyła „Polish Space Fellowship Program”. W jego ramach absolwenci studiów i młodzi naukowcy mogą otrzymać płatny, sześciomiesięczny staż w jednej z wielu firm z sektora kosmicznego.

Zobacz także: Rekordowe braki kadrowe w branży transportowej. Niemcy chcą szkolić 17-latków

Co warto zaznaczyć, program ten ARP S.A. realizuje od 5 lat i już przyniósł on dobre rezultaty. Niemal 80 proc. jego uczestników po odbyciu stażu, dalej pracowało w branży kosmicznej. Co więcej, w 2019 roku „Polish Space Fellowship Program” otrzymał nagrodę Pro Juventus za najlepszy program praktyk studenckich od Parlamentu Studentów RP.

Ponadto Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. organizacje program „Kadry dla przemysłu”, którego głównym celem jest stworzenie warunków dla długofalowej współpracy pomiędzy spółkami z Grupy Kapitałowej ARP a sektorem edukacji. W jego ramach organizuje ona co roku konferencję „Kadry przyszłości — Kadry dla przemysłu”. Podczas wydarzenia  specjaliści z różnych branż poruszają tematy związane z kształceniem zawodowym.

Autobus elektryczny Pilea, czyli o tym, jak ARP S.A. tworzy innowacje

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker