Europa

Polskie stacje paliw w Słowacji przeszły rebranding!

Polskie stacje paliw w Słowacji przeszły rebranding. Obecnie wszystkie 90 stacji działa pod marką ORLEN. Po zakończeniu rebrandingu koncern postanowił skoncentrować się głównie na poszerzeniu oferty pozapaliwowej oraz rozwoju dystrybucji paliw alternatywnych. Jednakże, co warto zaznaczyć, z planów spółki bynajmniej nie znikła dalsza ekspansja na słowackim rynku paliwowym.

Wszystkie polskie stacje paliw w Słowacji działają pod marką ORLEN

Grupa ORLEN weszła do Słowacji w 2019 roku, po czym rozpoczęła dynamiczną ekspansję na tamtejszym rynku paliwowym. Jeszcze pod koniec zeszłego roku spółka posiadała u naszego południowego sąsiada 50 stacji. W tym roku liczba ta wzrosła do 90, m.in. dzięki przejęciu 37 stacji marki Slovnaft od MOL. Koncern właśnie zakończył ich rebranding, co oznacza, że wszystkie polskie stacje paliw na Słowacji działają już pod marką ORLEN. Jednakże ekspansja spółki nie ogranicza się jedynie do rynku sprzedaży detalicznej tradycyjnych paliw. Obecnie koncern rozwija na Słowacji również sprzedaż pozapaliwową oraz dystrybucję paliw alternatywnych.

Na terenie kraju działa już 48 punktów gastronomicznych Stop.Cafe. Przy czym kolejne lokale są dostosowywane do standardu 2.0, co oznacza m.in. poszerzoną ofertę gastronomiczną. Do końca bieżącego roku ma wzrosnąć standard ośmiu lokali. We wszystkich punktach do sprzedaży wprowadzane są nowe kategorie przekąsek, które będą sprzedawane pod marką Stop.Cafe. Część z nich będzie produkowana w Polsce. Ponadto polskie stacje paliw w Słowacji zaczynają być wyposażane w ładowarki pojazdów elektrycznych. Do końca obecnej dekady punkty ładowania będą udostępnione w przypadku 40 proc. stacji. We wspomnianym okresie ORLEN uruchomi również 20 stacji tankowania wodorem.

Słowaccy kierowcy będą mogli skorzystać ze specjalnej aplikacji

Liczba słowackich kierowców, którzy korzystają z ORLEN TANKKARTA Easy i Business (słowacka karta lojalnościowa ORLENU) dynamicznie rośnie, koncern podjął decyzję o wdrożeniu na tamtejszym rynku aplikacji mobilnej umożliwiającej integrację kart płatniczych i lojalnościowych ORLENU. Korzystający z niej kierowcy będą mogli zbierać punkty za paliwa, usługi i produkty zakupione na stacjach ORLEN oraz wymieniać je na atrakcyjne nagrody. Aplikacja, której uruchomienie planowane jest jeszcze w tym roku, oferować będzie także system nawigacyjny, pozwalający na szybkie zlokalizowanie najbliższej stacji sieci.

Jak podkreśla Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN, na Słowacji, w zaledwie cztery lata, stworzono jedną z największych sieci paliwowych. Koncern chce wkrótce wejść do grona trzech największych operatorów stacji w tym kraju. Produkty i usługi z logo ORLEN cieszą się na Słowacji coraz większym uznaniem – klienci doceniają ich jakość i innowacyjność. Spółka będzie dalej iść w tym kierunku – wkrótce słowaccy kierowcy będą  mogli skorzystać z aplikacji ułatwiającej korzystanie z oferty ORLEN. Grupa stawia również na rozwój elektromobilności i planuje uruchomienie stacji tankowania wodorem.

Grupa ORLEN prowadzi ekspansję na europejskim rynku paliwowym

Strategia Grupy ORLEN do 2030 roku zakłada, że sieć stacji paliw koncernu liczyć będzie 3,5 tysiąca punktów, z czego 45 proc. będzie znajdować się poza Polską. Na koniec II kwartału 2023 r. liczba stacji paliw ORLEN wynosiła 3157, z czego 1919 w Polsce, a 1238 na rynkach zagranicznych: w Czechach, na Litwie, w Niemczech, na Słowacji i Węgrzech W lipcu koncern ogłosił transakcję kupna austriackiej sieci paliwowej Turmöl. Po jej finalizacji liczba stacji ORLENU wzrośnie o 266, a koncern będzie prowadził sprzedaż detaliczną paliw łącznie na siedmiu europejskich rynkach.

ORLEN zrealizuje ekspansję w Austrii. Koncern przejmie ponad 200 stacji

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker